BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Odzyskali skradzione samochody

21.09.2012 / czytano: 344 razy

W minioną środę (19.09.2012 r.)   policjanci z Gubina odzyskali dwa kradzione pojazdy. Pierwszy, marki Audi A6, skradziony został na terenie Niemiec, w miejscowości Eisenhüttenstadt. Drugiego, maki Mercedes E220, skradziono wcześniej w Gubinie.

REKLAMAPolicjanci z Komisariatu Policji w Gubinie, prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie odzyskanych 19 września br. dwóch skradzionych pojazdów.

Pierwszy z nich to Audi A6, skradzione na terenie Niemiec w miejscowości Eisenhüttenstadt i odzyskane przez gubińskich policjantów pomiędzy miejscowościami Żenichów-Bieżyce. Drugim zabezpieczonym w środę samochodem jest Mercedes E220, skradziony przez sprawców w Gubinie i odzyskany przez policjantów z tej miejscowości. W obydwu przypadkach gubińscy policjanci ustalają okoliczności dokonania opisanych przestępstw, dążąc do zatrzymania ich sprawców.

Ustalenie miejsca kradzieży odzyskanego samochodu Audi A6 nastąpiło dzięki bazie danych SIS. Jest to największą w Europie wspólna baza danych służącą utrzymywaniu bezpieczeństwa publicznego, wspieraniu współpracy policyjnej i sądowej oraz sprawowaniu kontroli nad granicami zewnętrznymi. Państwa współtworzące tę bazę dokonują w niej wpisów o osobach poszukiwanych lub zaginionych, o utraconym lub skradzionym mieniu oraz o zakazach wjazdu. Bezpośredni i szybki dostęp do niej mają wszyscy funkcjonariusze policji szczebla lokalnego oraz inni funkcjonariusze i inne organy ochrony porządku publicznego, którzy potrzebują informacji z tej bazy, by chronić prawo i porządek oraz walczyć z przestępczością. Baza ta obejmuje swoim zasięgiem niemal całą Unię Europejską oraz Norwegię, Islandię i Szwajcarię.

Jak podkreślił Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik; w tym tygodniu gubińscy funkcjonariusze odzyskali skradzionego mieszkance tej gminy laptopa oraz telefon komórkowy. W opisanej sprawie zatrzymali również sprawcę przestępstwa. (jkd)


Reklama_________________________________________________________


 
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA