BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sadzenie drzew

18.04.2012 / czytano: 728 razy

400 sadzonek z podhalańskich szkółek Nadleśnictwa Nowy Targ trafi nieodpłatnie w ręce nowotarżan.

Drzewka zakupił magistrat z środków na rzecz ochrony srodowiska.
 

REKLAMA Władze miasta w ten sposób chcą powiększyć areał terenów zielonych w Stolicy Podhala
Od dziś do 26 kwietnia br każdy interesant  ,który załatwiał będzie sprawę w Urzędzie Miejskim w Nowym Targu może w biurze obsługi mieszkańca wybrać dla siebie nieodpłatnie jedną z 400 przygotowanych sadzonek. Lipy i Klonu.

Za sadzonki zapłaciło miasto  i liczy na to, że akcja sadzenia drzew  uzupełni ubytki w zieleni miejskiej. Wprawdzie sugestia  jest, aby drzewa posadzić w swoich ogródkach, ale wyraźnych wskazań miejsc docelowych nasadzeń nie ma.

Nie pomyślano o tych, którzy wycięli drzewo i chcieliby zrekompensować straty matce naturze. Słono mogli za to zapłacić. 

Z danych, jakie otrzymaliśmy od urzędu wynika, że zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody i Obwieszczeniem Ministra Środowiska w sprawie stawek opłat za samowolne usunięcie drzew i krzewów czy zniszczenie zieleni kary za rok 2012  to: 254,01 zł za 1 cm obwodu pnia drzewa mierzonego na wysokości 130 cm.  

  Akcja sadzenia lip i klonów sponsorowanych przez Urząd Miasta Nowy Targ  jest tez okazja do nadrobienia życiowych zaległości , szczególnie  tych męskich.  Wszak wszyscy wiemy, że prawdziwy mężczyzna powinien : spłodzić syna , wybudować dom i zasadzić drzewo.  Teraz drzewo może zasadzić za darmo. Wystarczy iść do urzędu i załatwić  sprawę
    Urszula Starzyk

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA