Amerykanie jeszcze posługują się książeczkami czekowymi, a w Polsce mamy PayTel
02.10.2019 /
czytano: 1339 razy
Polska wyprzedza nawet USA w dziedzinie terminali płatniczych. Przeskoczyliśmy epokę papierowych czeków bankowych, w której już od dziesięcioleci utknęli Amerykanie.
W polskich sklepach, restauracjach, nawet już w małych sklepikach i zakładach usługowych, także w kasach PKP można płacić zbliżeniowo, bezgotówkowo. Jednym z liderów sieci terminali płatniczych jest sieć PayTel, firma z polskim kapitałem i wspierająca polski biznes.
REKLAMA
PayTel działa już od 25 lat, z siedzibą w Warszawie, ale rozwija sieć partnerów w setkach miast i miejscowości w całej Polsce. – Uruchomiliśmy już ponad 40 tysięcy terminali w restauracjach, sklepach, hurtowniach, salonach kosmetycznych i innych usługowych, taksówkach – wylicza Wiesław Klimek, członek zarządu PayTel. – Corocznie uruchamiamy dalszych kilkanaście tysięcy
terminali.
Polscy klienci pokochali szybkie i wygodne płatności kartą lub smartfonem. Banki masowo wydają karty płatnicze i narzucają oferty darmowej obsługi karty, ale pod warunkiem dokonywania nią zakupów w terminalach. Toteż upowszechniają się już w skali masowej. Dla właścicieli sklepów, restauracji i wszelkich usług użytkowanie terminali jest obecnie zasadniczym sposobem zapewniania coraz większej opłacalności działania firmy. |
|
|
 |
Także klienci coraz bardziej masowo i chętnie płacą za pomocą terminali – szybko, sprawnie, bez kłopotania się o odpowiednie nominały monet i banknotów, bo banki rozliczają płatności on-line automatycznie i błyskawicznie.
Najwięcej podmiotów współpracujących z PayTel działa w miastach i miejscowościach województw: śląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, lecz we wszystkich województwach przybywa partnerów. PayTel systematycznie rozwija sieć na coraz większą skalę – w całym kraju, co ciekawe, z taką samą dynamiką w miastach mniejszych i średnich, jak w wielkich miastach. Wyrównują się potrzeby klientów i nastawienie właścicieli sklepów i podmiotów usługowych, obserwujących te upodobania masowych klientów, niezależnie od miejsca zamieszkania w mniejszym czy większym mieście, czy w najmniejszych miejscowościach.
- Poszukujemy współpracowników i partnerów biznesowych w każdej miejscowości, w każdym regionie – dodaje Wiesław Klimek. - Mamy wieloletnie doświadczenie i know how w branży finansowej, technologicznej płatności mobilnych. Tworzymy spójny, kompleksowy i nowoczesny system oparty o najnowsze technologie.
PayTel ma status Krajowej Instytucji Płatniczej, działa pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, to zapewnia zaufanie masowych klientów. Spółka przeprowadza już ponad 2 mln transakcji akceptacji płatności o wartości prawie 100 mln zł. miesięcznie.
Spółka PayTel uczestniczy w Programie Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa". To wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i wsparciu Ministerstwa Rozwoju. Program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności za swoje towary i usługi za pomocą kart płatniczych. Programem zarządza Fundacja Polska Bezgotówkowa, której fundatorem jest Związek Banków Polskich.
Lista komentarzy
Brak komentarzy