BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

HELLIAS - legenda powraca! Jedyny koncert w Polsce!

02.10.2013 / czytano: 20779 razy

31 października uwolni się demon…

REKLAMAW ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Na ołtarzach poświęcano bogom resztki plonów, zwierzęta i ludzi. Paląc chciano dodawać słońcu sił do walki z ciemnością i chłodem. Wokół ognisk odbywały się tańce śmierci. Halloween to dobry czas na wydanie wyjątkowej płyty. Thrash i black, melancholia i gniew. „TWENTY FIFTH YEAR IN THE ABYSS” - HELLIAS powraca w wielkim stylu.

Znajdziecie na niej kompilację 17 utworów wybranych z 25 lat istnienia zespołu. W nowej odsłonie , nowej jakości , nowym brzmieniu… Od najbardziej oldschoolowych kilerów po najnowsze dzieła. 12 tracków w języku angielskim i 5 w języku polskim. Jeszcze nigdy HELLIAS nie był tak autentyczny, diabelski i do bólu szczery… Poniżej zapowiedź video płyty:

HELLIAS - 25 th Year In The Abyss 2013

W mikołajki demon zniszczy Kraków. Takiego koncertu dawno nie było i prędko nie będzie.

Kolejność utworów 

1. Intro –Twenty fifth in the Abyss 
2. Beat Of Flame 
3. Mind Deformity 
4. Renegades Of Fortune 
5. Golgotha 
6. Facts 
7. A. D. Darkness
8. The Damned 
9. Descent From The Cross 
10. The Pray pt. I 
11. Hellish Black 
12. The Rain 
13. A. D. Martyrology 
14. Jackal 
15. Written To Loss 
16. Vampire 
17. Sentence Of... 
18. No Devotion 

 

TSA, Hellias
Kraków – 06.12.2013 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 19:00 Start 20:00
Bilety przedsprzedaż 35zł w dniu koncertu 45zł


Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Hellias, bio:

Narodziny HELLIAS to marzec 1987 rok, ”złoty czas” dla muzyki metalowej. Dwóch kumpli gitarzystów Paweł „Goolary” Góralczyk i Marek”Galon”Galary werbują do zespołu wokalistę Piotra „Foremana” Forysia. Następnie do składu dołączają: perkusista Wojtek „Voyna” Wojnowski i basista Grzegorz Urbaniak. Początkowa działalność grupy to seria małych klubowych koncertów i kilku większych festiwali: ”Metal meeting 88”w Krakowie , Mielcu i Wodzisławiu oraz „Pietruszka 87” gdzie zespół zajmuje I miejsce. 

Pojawia się oczywiście pierwsze demo „Revenge of Hellias”. Muzyka zespołu w tym czasie to łagodna odmiana thrashu zbliżona do dokonań takich kapel jak: Metal Church, Helloween czy Grave Digger. Rok 1988 to zmiany personalne. Nowym basistą zostaje Jarek ‘Jaraya” Pabisz, Foreman idzie do wojska a na vocalu zastępuje go Goolary. W czteroosobowy składzie zespół nagrywa oficjalne demo „Noc potępienia”, które ukazuje się również we Włoszech jako „Wolfs of east”. Na żywo można było zobaczyć HELLIAS m.in. na festiwalach „Pietruszka 88” w Krakowie „Dramma 89” w Pruszczu Gdańskim,”Termit 89” w Chełmku oraz na kilku koncertach w ramach trasy „Thrashinvasion 89” wraz z zespołem KAT. W 1990 roku do kapeli po odbyciu służby wojskowej wraca na łono kapeli Foreman. Kolejnym basistą w zespole zostaje Rafał „Dykta" Mazur. Po kolejnej trasie „Thrashinvasion 90” z Helliasem rozstaje się gitarzysta Galon, który wyjeżdża do U.S.A.

W 1991 roku zostaje wydany pierwszy prawdziwy oficjalny materiał zespołu „Closed in the fatecoffin" wydany przez firmę GAMMA. To właśnie wtedy muzyka zespołu rozwinęła się w kierunku znacznie ostrzejszej odmiany thrash, inspirowana kapelami amerykańskimi: Slayer, Exodus, Metallica, brazylijską Sepulturą czy niemieckimi Kreator i Desruction. Rok później następują kolejne zmiany personalne. Nowym gitarzystą zostaje Piotr „Lopez” Czerski a basistą Darek „Darecki” Łopata. W tym składzie Hellias nagrywa w 1992 roku kolejną płytę „Blind destiny” tym razem dla firmy Starling. Materiał ten okazuje się dobrą przepustką na festiwal w Jarocinie, gdzie w konkursie na dużej scenie zajmuje piąte miejsce. Kolejne lata to festiwale: Węgorzewo '94 (rejestracja dwóch utworów na festiwalowej płycie), Szok rock w Tłuszczu (I miejsce) i Black Night Music '95 w Krakowie. W 1996 roku ukazuje się kontrowersyjna płyta „Fakty”, której wydawcą jest CrooRecords. Była to mocna konfrontacja tekstowa i muzyczna na bazie odczuć w „nowym” kapitalistycznym świecie inspirowana sceną nowojorskich kapel corowych i ówczesnych gigantów: Pantera, Hemet, Prong czy RageagainsttheMachine. W 1997 roku Hellias zawiesza działalność a członkowie kapeli dołączają do innych krakowskich zespołów Cementery of Screa (Goolary), Revolver (Foreman), Inside the Outside (Goolary, Lopez) oraz Quart (Voyna i Darecki). W 1999 roku schodzą się ponownie aby nagrać demo „Renegades of fortune” z myślą o nowym wydawnictwie, ale płyta jednak się nie ukazała.

W latach 2005 - 2007 ukazują się nakładem firmy Luciforus Art. reedycje płytowe materiałów "Closed in the FateCoffin" i "Blind Destiny" oraz po raz pierwszy w postaci płytowej materiał pierwszego demo "Revenge of Hellias". Również amerykańska wytwórnia Nuclear War Now wydaje na płytach winylowych archiwalne materiały "Revenge of Hellias" i "Night of Damnation". Równocześnie czasopismo Hard Rocker dołącza do numeru gazety płytę "HelliasHistory 1987 - 2009" stanowiącą zbiór najciekawszych utworów zespołu.

W 2009 roku Hellias ogłosił swój comeback i zaczął działać w składzie: Piotr „Foreman Foryś–voc, Paweł „Goolary” Góralczyk–git., Karol Mandozzi–git., Grzegorz „Karson" Królik–git.bas i Wojtek „Voyna” Wojnowski–perkusja. W tym samym roku ukazuje się długo oczekiwana płyta „A.D.Darkness”, która na nowo definiuje zespół jako oldschoolowy thrash z domieszką melancholii wzbogacony o nowoczesne elementy brzmieniowe i aranżacyjne. Dopełnieniem tej wzniosłej chwili było uczestnictwo na festiwalu w Berlinie ”World NuclearNow” i support w 2010 roku przed ikonami metalu zespołem Venom. 

Najnowszym dziełem Hellias jest „TWENTY FIFTH YEAR IN THE ABYSS”. Jest to kompilacyjny album złożony z 17 najlepszych numerów z całej działalności zespołu nagranych jeszcze raz w nowej odsłonie, w nowym brzmieniu i z zupełnie nową jakością. W przyszłym roku planowane jest wydanie premierowej płyty . Skład zespołu od wielu lat jest niezmienny: Piotr „Foreman” Foryś − charyzmatyczny wokalista, który występuje także w innej legendarnej grupie - Pudelsach, Paweł „Goolary” Góralczyk − gitarzysta, związany również z Cemetery of Scream , Karol Mandozzi − gitara, Grzegorz Królik − bas, Wojtek „Wojna” Wojnowski − perkusja.

(mat. oprac. Bartosz Szarek)

pp12

Galeria zdjęć

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA