BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Nie warto płacić za gaz i węgiel…

22.01.2021 / czytano: 2981 razy

Wkrótce zacznie się upragnione lato, ale też zaczną się dni słoneczne i nadmierne przypiekanie słońca,
bo klimat się zmienia. Przybywa w Polsce dni upalnych, a także skracają się pory roku przejściowe – wiosna
i jesień. 
Silne nasłonecznienie wykorzystujmy do znacznego oszczędzania wydatków na ciepłą wodę użytkową i prąd.
 
Technologie do niedawna stosowane głównie w statkach kosmicznych i stacjach orbitalnych „zeszły na Ziemię”, na dachy naszych domów. 
 

REKLAMANajnowsze systemy przetwarzania promieni słonecznych w prąd i podgrzewanie gorącej wody użytkowej są już tak wydajne, że już od kilku lat są opłacalne dla przeciętnych użytkowników.
 
Coraz więcej takich systemów instaluje firma Passive Instal, już w wielu miastach i miejscowościach regionu.  - Montujemy domowe elektrownie fotowoltaiczne na dachach budynków oraz naziemne instalacje fotowoltaiczne – mówi Mariusz Koper, menadżer Passive Instal. – A także całe farmy słoneczne, bo produkcja prądu jest coraz bardziej opłacalna już na poziomie zwykłego prosumenta, czyli indywidualnego dostawcy prądu do sieci publicznej. A przepisy prawne zobowiązują koncerny energetyczne do kupowania tego prądu od indywidualnych producentów.

Kontakt i konsultacje ze specjalistą:
Mariusz Koper, tel. 536 510 565  https://passive-instal.pl

Zgodnie z założeniami nowej ustawy wszystkie nadwyżki wytworzonego, a nieskonsumowanego przez prywatnych producentów prądu ma obowiązek zakupić lokalny operator energetyczny - po cenie wyższej od tej, którą klienci na ogół płacą dostawcy. 
 
W warunkach domowych takie instalacje sprawdzają się bardzo dobrze. Działają automatycznie, 
nie wymagają żadnej obsługi i są bardzo wydajne. Tak wydajne,
   
że podczas letnich upałów automatyczny system musi przysłaniać baterie słoneczne, bo podgrzewają wodę do temperatury zbliżonej do wrzenia. Także produkcja prądu jest odpowiednio wyższa przy silnym nasłonecznieniu.

Obecnie już nieracjonalne jest płacenie za zużycie gazu lub palenie w starych piecach, jednak kosztownym węglem lub gazem, gdy domowe instalacje solarne zapewniają nam coraz bardziej efektywne grzanie wody i zasilanie elektryczne.
Problem smogu w wielu miastach rozwiązywać trzeba poprzez propagowanie montowania instalacji pobierających energię słoneczną, zamiast spalania węgla i gazu. 


Reklama_________________________________________________________

Siłowniki pneumatyczne MarTech
https://www.martechpneumatyka.pl/silowniki-pneumatyczne
_________________________________________________________________

Nawet w zimowe dni zdarzają się dni słoneczne, dzięki czemu domowe instalacje kolektorów słonecznych pobierają energię wystarczającą do podgrzewania wody użytkowej.  – Potrzebne jest zgłaszanie wobec władz samorządowych postulatów zapewniania różnych form dofinansowania montowania takich systemów – doradza Mariusz Koper.  – Passive Instal jest firmą działającą w branży instalacyjnej w zakresie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) już od 2013 r. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi i zaufanymi firmami oraz dystrybutorami podzespołów. Bazą naszego sukcesu jest posiadanie ambitnych oraz wyspecjalizowanych ekip monterskich, które zawsze dbają o najwyższą jakość wykonywanych przez nas usług. Dzięki naszemu doświadczeniu w praktycznym wykorzystywaniu energii odnawialnej jesteśmy są w stanie w znacznym stopniu zredukować naszym klientom koszty za wykorzystywaną energię, zaoszczędzić wiele wolnego czasu, jak i chronić naturalne środowisko przed zanieczyszczeniem.
 
Zespół Passive Instal działa już 8 lat w branży Odnawialnych Źródeł Energii. Wykonał już ponad 13 tysięcy instalacji i przygotowuje każdą taką inwestycję w zakresie formalno - prawnym i opracowuje jej finansowanie. - Współpracujemy z wiodącymi ośrodkami naukowymi, dzięki czemu wdrażamy najnowsze, ale już sprawdzone technologie tzw. inteligentnych domów  – dodaje Mariusz Koper.  – Nie tylko dla domów w miastach, bo także coraz liczniej montujemy instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych, a coraz więcej posiadaczy nieużytków rolnych przeznacza je na małe lub nawet duże farmy fotowoltaiczne.
 
Technologia na świecie rozwija się w zawrotnym tempie, a wraz z nią zmieniają się sposoby pozyskiwania energii, której zużywamy coraz więcej. Z roku na rok, w trosce o otaczającą nas przyrodę, a chyba jeszcze bardziej w celu oszczędzania osobistych 
    pieniędzy przybywa takich instalacji na dachach wielu domów, firm, galerii handlowych itp. Coraz powszechniej małe elektrownie słoneczne produkują ekologiczny i darmowy prąd.  

Instalację łatwo umieścić na dachu domu lub w nasłonecznionej części ogrodu. Wytwarzanie własnej energii elektrycznej i spożytkowanie jej  na własne potrzeby oraz sprzedaż nadwyżek do sieci po atrakcyjnej cenie znacząco redukuje koszty energii i zmniejsza zagrożenie smogiem.
Dobrze zaprojektowana i fachowo wykonana elektrownia domowa będzie dostarczać prąd dla użytkowników domu  przez kilkadziesiąt lat. Obecnie produkowane panele zapewniają 25-letnią gwarancję mocy wyjściowej. Wielką zaletą instalacji fotowoltaicznych jest ich bezobsługowość, a rachunki za gaz i prąd znacząco się zmniejszają. 

(ac)
 

Reklama_________________________________________________________

Siłowniki pneumatyczne MarTech
https://www.martechpneumatyka.pl/silowniki-pneumatyczne
_________________________________________________________________

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA