BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl
11/02/2013 - Abdykacja Papieża Benedykta XVI. Skutki dla Kościoła.
 

Jakie będzie to mieć skutki dla Kościoła? W tej chwili trudno powiedzieć. W dużej mierze skutki abdykacji zależą od osoby nowego papieża, jego stylu posługi piotrowej, charyźmie i umiejętności dotarcia do ludzi. Jednak, jeśli nowym papieżem zostanie ktoś bez charyzmy, abdykacja Benedykta XVI będzie nieść za sobą negatywne skutki. Może spowodować obniżenie odbudowanego przez Jana Pawła II autorytetu papiestwa, namnożenie się medialnych teorii o zakulisowej walce wewnątrz Watykanu czy o ataku na papieża, któremu nie potrafił sprostać i ustąpił. Można przypomnieć słowa Jana Pawła II, który pytany o ewentualną abdykację stwierdził, że nie można abdykować z Chrystusowego krzyża. Benedykt XVI widział to inaczej. Historia pokaże, czy miał rację. 

Swoją decyzją pokazał, że jest człowiekiem odważnym. Jego przechodzący do historii pontyfikat, przypadł na czas medialnego ataku na Kościół, afer seksualnych, czy afery ze szpiegującym papieża współpracownikiem. Pontyfikat był spokojny, wyważony, bez fajerwerków, ale stanowczo opowiadający się za wartościami wypływającymi z Ewangelii i ukoronowany pomysłem o ogłoszeniu br. Rokiem Wiary. Krótko mówiąc był idealnym pontyfikatem, na wyciszenie nastrojów po pontyfikacie papieża Jana Pawła II. Teraz oby Konklawe wybrało dobrego i godnego następcę Benedykta XVI, który swoją osobowością, tak jak Jan Paweł II - wznieci wiatr w żaglach Kościoła na tyle mocno, że przyciągnie do Kościoła współczesny Świat.


Piotr Kuropiej www.PiotrKuropiej.pl
 
.

Ks. Lombardi powiedział, że emerytowany papież będzie mógł chodzić w prostej białej sutannie, ale papieski pierścień, którym Benedykt XVI posługiwał się podczas swojego pontyfikatu, zostanie zniszczony, zgodnie z obowiązującą tradycją.

Opuszczając papieskie mieszkanie w Pałacu Apostolskim, Benedykt XVI mógł zabrać ze sobą tylko osobiste notatki. Oficjalne dokumenty wystawione przez papieża trafią do kościelnych archiwów. Wcześniej Stolica Apostolska poinformowała, że po abdykacji Benedykt XVI będzie otrzymywał emeryturę w wysokości 2,5 tys. euro miesięcznie.


Piotr Kuropiej www.PiotrKuropiej.pl


Reklama_________________________________________________________________________________

www.BiznesDolnoslaski.pl


Informacje biznesowe
z regionu

    Pożyczki pozabankowe i bez BIK

________________________________________________________________________________________

Punktualnie o godz. 20.00 28 lutego 2013 r. w Castel Gandolfo dźwięki kościelnych dzwonów, także Dzwon Zygmunta na Wawelu przez 8 minut (jedna minuta za każdy rok) żegnały pontyfikat Ojca Św. Benedykta XVI (2005 – 2013). Żołnierze gwardii papieskiej zamknęli bramę pałacu i odjechali do Watykanu. Wartę przejęła żandarmeria. 

Od tej chwili Jego życie będzie wolne od stresu panowania. Zatrzyma białe szaty. Także tytuł: Jego Świątobliwość. Pierścień rybaka zostanie zniszczony. Zmieni kolor butów z czerwonych na brązowe. Był drugim papieżem po Celestynie V, który zrezygnował z pracy na rzecz całkowitego oddania się modlitwie. Ogłaszając rok od sierpnia 2009 do sierpnia 2010 Rokiem Papieża Celestyna V prawdopodobnie sugerował, że pójdzie jego śladem. Będąc 265. papieżem zajął zaszczytne w historii świata miejsce.
 
ABDYKACJA JAK GROM Z JASNEGO NIEBA
 
Kiedy na zebraniu z kardynałami 11 lutego papież ogłosił abdykację wszyscy ze zdumieniem pytali dlaczego? Ten niezłomny tradycjonalista, konserwatysta złamał obowiązującą zasadę- posługę do końca swego życia. Szokująca wiadomość najwyraźniej poruszyła Niebo. Po kilku godzinach nad Rzymem rozpętała się burza. Jeden z piorunów trafił dokładnie w środek kopuły Bazyliki Św. Piotra. Lotem błyskawicy świat obiegła informacja, a wraz z nią najróżniejsze spekulacje rodem z teorii spiskowej dziejów. Jednak najprostsze wyjaśnienie podał Ojciec Święty-„ Pokonała mnie fizyczna niesprawność”. 
 
27 lutego 2013 podczas ostatniej audiencji środowej na Placu św. Piotra ok. dwieście tysięcy ludzi wzięło udział w modlitewnym pożegnaniu. Z jego rąk wierni z całego świata (także przed telewizorami i radiem) przyjęli ostatnie środowe błogosławieństwo.
 
PAPIESKI ZYCIORYS
 
Joseph Ratzinger ur. 16 kwietnia 1927 r. o godz. 4.15 w Merklt (Niemcy) jako najmłodszy z rodzeństwa. Miał siostrę Marię ur. 7 grudnia 1921 r. zm. 2 listopada 1991 r., i brata Georga ur. 15 stycznia 1924r. Ich kuzynka Erika Kropp w jednym z wywiadów wspominała – „Kiedy 1932 r. do ich miasteczka przyjechał arcybiskup Monachium pięcioletni Joseph wraz z grupą dzieci wręczając kwiaty powiedział” – „Ja też chcę zostać biskupem”.  Na te słowa arcybiskup odpowiedział – „Życzę ci, żebyś został papieżem”.
Czas od 1943 do 1945 czerwca był najtrudniejszym okresem w życiu Josepha. Po zakończeniu II wojny światowej z bratem wstąpili do katolickiego seminarium duchownego we Fresing. Następnie podjęli naukę na uniwersytecie w Monachium. 29 czerwca 1951 Joseph i Georg zostali wyświęceni na kapłanów. 
 
1953 Joseph obronił stopień doktora pracą o św. Augustynie
1957 habilitował się rozprawą o św. Bonawenturze
1958 został profesorem kolegium we Fryzyndze
1959 wykładowcą na uniwersytecie w Bonn
1962 – 1965 doradcą teologicznym arcybiskupa Kolonii Josepha Fringsa.
 
Mianowany przez papieża Pawła VI prefektem Kongregacji Nauki i Wiary zawsze podkreślał celowość elementarnego dialogu z innym religiami . Po powrocie do Bawarii w 1969 r. rozpoczął pracę na Uniwersytecie w Ratyzbonie. Od 1972 Jego pismo teologiczne Communio publikowane w siedemnastu językach stało się najpoczytniejszym dziennikiem współczesnej katolickiej myśli teologicznej. 
 
Sakrę biskupią przyjął  28 maja 1977. Na konsystorzu 27 czerwca 1977 został kardynałem. Dewizą stały się słowa z Biblii „Cooperatores Veritatis”- współpracownicy prawdy.
 
25 listopada otrzymał ponowną nominację z rąk Jana Pawła II na prefekta Kongregacji Nauki i Wiary. Z czasem objął 10 funkcji w Kurii Rzymskiej min. przewodniczącego Papieskiej Komisji Biblijnej, międzynarodowej Komisji Teologicznej … i tę najważniejszą – został przyjacielem J.P. II, co z szacunkiem podkreślał:  „Z J.P. II łączyła nas bezwzględna ufność”. 
 
8 kwietnia 2005 r. o godz. 10 jako dziekan Kolegium Kardynalskiego w otoczeniu 140 kardynałów rozpoczął mszę św. koncelebrowaną, żałobną w intencji zmarłego J.P. II

 
PAPIESKA POSŁUGA KOŚCIOŁOWI BENEDYKTA XVI

Wybitny teolog, naukowiec, intelektualista, znakomity nauczyciel o wielkiej pokorze, całkowicie oddany Bogu, religii i społeczeństwu. Jak twierdzą Watykaniści najlepiej czułby się w bibliotecznej samotni w towarzystwie ukochanych książek. Podczas pontyfikatu napisał 3 encykliki. Czwartej o wierze nie zdążył ukończyć. Napisał też 3 książki o Jezusie.
 
Zrezygnował z aktywnego przywództwa chrześcijan. Niektórzy cenią go za odwagę, bo wystąpił przeciw wielowiekowej tradycji. Inni krytykują za ucieczkę przed problemami kościoła. Jedno jest pewne – przez 8 lat pontyfikatu Benedykt XVI był najbardziej atakowanym Ojcem kościoła przez media. Wytykano min. skandale wśród duchowieństwa, operacje finansowe itd. Czarę goryczy przelała wiadomość, że Jego osobisty kamerdyner przekazywał mediom sekrety zza Spiżowej Bramy. A to rzekomo miało znaczyć, że papież stracił kontrolę nad tym, co się dzieje w kościele jak i papieskiej stolicy.
 
Po energicznym Janie Pawle II z roku na rok sytuacja dla Benedykta XVI stawała się coraz bardziej trudna. Ojcu Świętemu w życiorysie lat nie ubywało, lecz przybywało a z nim wiele niedomagań organizmu. Aż w końcu przyznał przed światem –„ Nie mam już sił…W głębokim pokoju ducha podjąłem decyzję o abdykacji. Przestaję być papieżem pozostanę pielgrzymem”.
 
WATYKANIŚCI O BENEDYKCIE XVI
 
Decyzja o abdykacji była przemyślana, ostateczna, nieodwracalna. W klasztorze nadal będzie modlitewnym sprzymierzeńcem nowego papieża i ludzi. Będzie miał czas na leczenie, rehabilitację, słuchanie muzyki poważnej, pisanie książek. A nade wszystko będzie miał święty spokój. Może nawet powróci radość życia. „Ojciec Święty ma licencję pilota i nieraz pilotował śmigłowiec z Watykanu do Castel Gandolfo”- Angelo Sodano.
 
 - „Także swojemu następcy zapewnia bezwarunkowy szacunek i posłuszeństwo. W postanowieniu widzę głęboki sens. To nie prawda, że jest to koniec pewnej ery. Przez swoją modlitwę wytrwałą, odważną stał się prawdziwą opoką Kościoła. Kocha młodzież. Zawsze ich prosił: Zaprzyjaźnijcie się z Jezusem, bo Bóg ukochał każdego człowieka” – kardynał Peter Turkson z Ghany.
 W Kanonie 322 dopełnił się Sobór Watykański Drugi.
 
Zanim Kolegium Kardynalskie na konklawe wybierze nowego następcę Świętego Piotra w Stolicy Piotrowej SEDE VACANTE.
 
                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                Monika Turska

Źródło: „Kamienie milowe” autobiografia J. Ratzinger
Ogłoszenia bezpłatne
19-01-2015: Nie ma wątpliwości, że kilkuminutowy film w internecie pokazujący np. produkt, czy możliwości firmy to najlepszy sposób na zdobycie nowych klientów. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Zapraszamy do współpracy: www.ewamakulec-reklama.pl
20-11-2014: Firma euro jumper produkuje profesjonalne trampoliny zapraszamy do współpracy parki rozrywki firmy celem nawiązania współpracy więcej informacji o nas na stronach www.eurojumper.pl
20-11-2014: Firma euro jumper produkuje profesjonalne trampoliny zapraszamy do współpracy parki rozrywki firmy celem nawiązania współpracy więcej informacji o nas na stronach www.eurojumper.pl
22-06-2014: Szukam do współpracy właścicieli sklepów z wyposażeniem wnętrz, kwiaciarnie, florystów W swojej ofercie mamy nietypowe kominki, biokominki, portale kominkowe, obudowy do biokominków, kominki dekoracyjne, lustra, dekoracyjne kolumny. Więcej na www.kominkidesign.pl Kontakt: kominkidesign@interia.eu
Dodaj wydarzenie Dodaj ogłoszenie
animowana ikona ładowania