BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W Gdańsku mamy tysiące dzikich zwierząt. Jak im pomagać zimą?

07.12.2017 / czytano: 159 razy

Zima to często śnieg, niskie temperatury, trudne warunki bytowe. Dotykają one także zwierząt, których w Gdańsku nie brakuje. W czwartek, 7 grudnia, w programie "Wszystkie Strony Miasta" rozmawialiśmy o tym, jak pomagać i chronić dzikie zwierzęta w tym trudnym czasie. Dla Czytelników do wygrania karmnik oraz "kiełbasy" dla ptaków.

REKLAMAGośćmi redaktora naczelnego portalu gdansk.pl Romana Daszczyńskiego byli Eliza Fludra - kierownik Referatu Przyrody i Rolnictwa w Wydziale Środowiska UMG, Maciej Lorek - dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Mirosław Marjański - funkcjonariusz Straży Miejskiej w Gdańsku, odpowiedzialny m.in. za alarmowy numer 986.
 
Jak karmić łabędzie i ptaki?
- Ważne jest, by nie przesadzać z dokarmianiem. Chleb jest popularny, ale nie jest najlepszym rozwiązaniem, często się psuje. Warto dawać na przykład gotowane warzywa, ale bez soli - mówi Eliza Fludra. - Jeśli zaczniemy dokarmiać, to musimy to robić przez cały okres zimy. 
 
Mieszkańcy często dzwonią do Straży Miejskiej w sprawie pomocy dla zwierząt. 
- Mamy bardzo dużo telefonów dotyczących dzikich zwierząt, ptaszków, czy małych ssaków. W takich sytuacjach współpracujemy z kilkoma instytucjami - wyjaśnia Mirosław Marjański. - Jeśli jesteśmy pierwsi na miejscu, to oceniamy stan zwierzęcia. Jeśli mamy jakiekolwiek problemy prosimy o pomoc i przekazujemy sprawę do fachowej instytucji. W tamtym roku mieliśmy około 500 interwencji, które zostały zgłoszone na alarmowy numer 986.  
Co możemy zrobić dla ptaków?
 
- Zachęcamy do robienia albo kupienia karmnika i powieszenia na swoim balkonie. Ważne, by karmnik myć i czyścić raz w tygodniu i regularnie w tym samym miejscu karmić - zaznacza Maciej Lorek, kóry dostudia przyniósł specjalnie zrobioną dla ptaków kiełbasę ze słoniny oraz ziaren m.in. nasion pszenicy, prosa, gryki. - Tak samo można powiesić pokrojone jabłka, które są przysmakiem.Reklama_____________________________________________________________________________________________________

Zakupy spożywcze
Zakupy w Trójmieście
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 730 - 600 - 383   trojmiasto(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________________________________

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA