BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jak urządzić domek letniskowy?

20.04.2017 / czytano: 42745 razy


Domki letniskowe drewniane to zdecydowanie najlepsze miejsca do wypoczynku. Jednak jak umiejętnie je urządzić, by odprężenie i relaks były jak najbardziej efektywne?
 
Bardzo dużo zależy od tego, w jaki sposób zaaranżujemy nasze wnętrza. Nie zawsze musi wymagać to ogromnych kosztów i wysiłku. W większości przypadków wystarczy odrobina kreatywności, a nasz domek letniskowy może dzięki temu zyskać wygląd niczym domy z katalogów.

REKLAMA_______________________________________________________________

TwojaPierwszaPozyczka.pl
Chwilówki do 60 dni za darmo 

_______________________________________________________________


Przede wszystkim należy zadbać o kolorystykę. Kolory ścian powinny oczywiście odpowiadać naszym upodobaniom, jednak jeśli zależy nam na efektywnym wypoczynku, powinniśmy używać raczej jasnych, ciepłych barw. W takim otoczeniu nasze oczy odpoczną, a my sami poczujemy się odprężeni i bardziej spokojni. Tutaj warto zainwestować w lepszej jakości farby, z których bez problemu zmyjemy wszelkie zabrudzenia – jest to szczególnie ważne, jeśli w domku letniskowym
zamierzamy wypoczywać razem z dziećmi.

Jeśli posiadamy drewniany domek letniskowy, to bardzo dobrym pomysłem będzie również podkreślenie naturalnego piękna drewna nie tylko na zewnątrz naszego domku, ale także wewnątrz. Możemy to zrobić poprzez pokrycie drewnianych ścian odpowiednim środkiem, np. lakierobejcą.  
 
Domki letniskowe drewniane zyskają wtedy niepowtarzalny charakter. 
   
Z pewnością bardzo ważny jest dobór mebli. Nie zawsze jednak chcemy inwestować w całkiem nowe wyposażenie. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo środków pieniężnych na kupno mebli z salonu zdecydowanie mogą przydać się nam przedmioty, których niekoniecznie potrzebujemy w domu. Zamiast wyrzucać starsze meble wykorzystajmy je w naszym domku letniskowym. Oczywiście, jeśli zależy nam na spójnym wizualnie wnętrzu, będziemy musieli nieco je odrestaurować. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest na przykład pomalowanie mebli na ten sam kolor. Tutaj również świetnie sprawdzą się jasne barwy – wspaniale prezentują się przedmioty pomalowane klasycznie na kolor biały. Aby przełamać tę kolorystykę dodajmy dodatki w ciekawych kolorach. Tu nie bójmy się zaszaleć – ciemniejsze czy jaskrawe barwy dodadzą naszym wnętrzom charakteru.
 
Domki letniskowe drewniane mogą być idealnym miejscem na wypoczynek z rodziną oraz ze znajomymi. Możemy uatrakcyjnić naszą przestrzeń montując w domku kominek. Wieczory, szczególnie jeśli nie dopisze pogoda, staną się przyjemniejsze, kiedy wraz z najbliższymi będziemy mogli ugrzać się przy kominku. Należy oczywiście zadbać o fachowe jego zamontowanie oraz odpowiednie korzystanie z niego.
 
Dużą rolę w domku letniskowym odgrywa światło. Warto zadbać o dobre oświetlenie pomieszczeń. Przy okazji możemy uczynić nasze wnętrze bardziej atrakcyjnym, montując efektowne żyrandole czy umieszczając w nim oryginalne lampy.
 
Najlepiej urządzić nasz domek letniskowy w sposób, który będzie nam kojarzył się tylko z tym miejscem. Nie wykorzystujmy więc tych samych schematów, co w naszym domu mieszkalnym. Dzięki temu już samo wejście do takich wnętrz będzie przywoływać miłe wspomnienia i zawsze chętnie będziemy do nich wracać.

Więcej: www.stimeo-domki.pl 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA