BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Rejsy własnym jachtem po Adriatyku? Okazuje się, że to łatwe i finansowo dostępne...

30.05.2018 / czytano: 565 razy

 
To zaskakujące, jak łatwo można stać się właścicielem jachtu, pływać po Adriatyku, w ciepłym klimacie i jeszcze zarabiać dzięki posiadaniu ekskluzywnego jachtu. Polak, Zbigniew Bujko założył w Chorwacji agencję o nazwie Ankora sp. z o.o. już w 2006 roku, umożliwiającą taką formę taniego zakupu własnego jachtu w Chorwacji.

Flota 28 jachtów, będących w dyspozycji już wielu Polaków stacjonuje w Marina Dalmacija w Sukosanie. 

REKLAMA



Jacht jest przypisany do jednego miejsca postoju, ale może odbywać też rejsy alokacyjne (oneway), czyli docierające do innych marin. Można także wynajmować jacht czarterowy – to jednostka, która jest wynajmowana przez załogę (z własnym sternikiem lub przydzielonym przez agencję czarterową) na jakiś ustalony okres czasu, przeważnie na tydzień lub wielokrotność.
 
- Na początku chciałem kupić sobie jacht morski, większy od tego, który posiadałem wcześniej na Bałtyku, 30-stopowego – mówi Zbigniew Bujko o początkach działalności agencji Ankora. - Przeglądając ogłoszenia firm czarterowych w Chorwacji natrafiłem również na oferty sprzedaży jachtów używanych. Umówiłem się z oferentami na oglądanie tych jachtów, które były zacumowane w różnych marinach i tak natrafiłem na swój wymarzony jacht, który niestety był dla mnie za drogi, jak się początkowo wydawało, bo kosztował 200 tysięcy Euro.

Jednak po negocjacjach z właścicielem i przeanalizowaniu wariantów jego propozycji oraz swoich możliwości udało mu się sfinalizować swój pierwszy zakup jachtu.

Pomysł na sfinansowanie zakupu i co więcej, rozpoczęcie działalności biznesowej w tej branży podsunął mu właściciel tego pierwszego jachtu, aby poprzez finansowanie leasingiem dojść
   
małymi krokami do realizacji swoich marzeń. Ten pierwszy jacht stał się zalążkiem floty już 6 jachtów Ankora. Przez kolejne lata Zbigniew Bujko dokupował nowe kolejne jachty i zbierał doświadczenia w tej branży.

  
 
Inwestorzy, którzy chcieliby zrealizować swoje marzenia o posiadaniu jachtu muszą zaangażować, jak się okazuje, niewielkie środki. Inwestycja polega na pokryciu zaledwie ok. 20 do 30 procent wartości jachtu. - Ceny jachtów do inwestycji zawierają się przeważnie od 70 do 500 i więcej tysięcy Euro – uściśla Zbigniew Bujko. – Ja osobiście posiadam obecnie dwa jachty, w tym katamaran, a cała flota naszej firmy czarterowej liczy już 28 jachtów i ciągle się powiększa. Pozostałe koszty można sfinansować już na bieżąco, ze sprzedawanych czarterów.  Odpłatne wynajmowanie (czarterowanie) jachtu stopniowo finansuje jego zakupienie, jest to forma samospłaty, a dodatkowo inwestor także korzysta z fantastycznych wakacji na własnym jachcie w Chorwacji, na wybrzeżu Adriatyku. 

Agencja Ankora Zbigniewa Bujki zapewnia przygotowanie pakietu informacyjnego dostosowanego do warunków finansowych inwestora. Potem następuje etap realizacji inwestycji, kompleksowy i zapewniający opiekę i pomoc w przeprowadzeniu realizacji wszystkich punktów inwestycji zawartych w ofercie. Agencja pomaga załatwiać formalności w urzędach i finansowanie zakupu jachtu. Realizuje także umowy serwisowe, aż do końca procedury, czyli do etapu gotowego jachtu do czarteru, stojącego przy kei firmy czarterowej Marina Dalmacija, 23206 Sukosan.

 
Wszystkie umowy leasingowe, o współpracy między firmami, także ubezpieczenia, są zawierane na podstawie prawa chorwackiego, zgodnego z prawem unijnym. Uregulowania prawne i finansowe obsługuje miejscowe, chorwackie specjalistyczne biuro rachunkowe prowadzące księgowość, to jest zapewnione w obsłudze kompleksowej. Dodatkowo zapewniamy opiekę rezydentki polskojęzycznej na miejscu. Już wielu Polaków wykupiło jachty w Chorwacji lub są w trakcie realizowania ich samospłaty.
 
Kontakt: Zbigniew Bujko, e-mail: zbyszekbujko(at)me.com  , tel. 48 660 695 163

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA