BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Radiowóz wyposażony w wideo rejestrator

24.09.2018 / czytano: 75 razy

W ramach programu modernizacji Policji, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina w lipcu został przekazany nowy radiowóz wyposażony w wideo rejestrator.

REKLAMAPodstawowe zadanie, podczas którego wykorzystywany jest pojazd, to eliminowanie zagrożeń na drodze. Pojazdem patrolowane są zarówno główne ciągi komunikacyjne (trasa krajowa nr 92 oraz ekspresowa S3) jak i boczne drogi i miasta. W trakcie służby policjanci przy jego pomocy wyeliminowali wielu kierujących stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jednym z zarejestrowanych przypadków jest sytuacja w której kierujący dużym zestawem pojazdów ciężarowych (ciągnik siodłowy wraz z naczepą) na wzniesieniu przekracza podwójną linię ciągłą i rozpoczyna manewr wyprzedzania. Mężczyzna przerywa manewr i powraca na swój pas ruchu dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, którzy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Prawie natychmiast po zjechaniu na swój pas ruchu z naprzeciwka na wzniesienie wjeżdża inna ciężarówka. W tym przypadku, z powodu braku widoczności dla obu stron, mogło się to zakończyć czołowym zderzeniem. Kierujący został ukarany mandatem karnym za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejnym z przypadków jest kierujący, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 141km/h. Mężczyzna ten decyzją administracyjną nie będzie mógł prowadzić pojazdów przez 3 miesiące. Wobec niego policjanci skierowali wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świebodzinie. Kierujący nie posiadał przy sobie uprawnień ponieważ zostały mu one zatrzymane przez mundurowych za inne wykroczenia. Wyrok w związku z nimi jednakże jeszcze nie zdążył zapaść. Ta sytuacja zapewnie będzie miała wpływ na decyzję sędziego w kwestii zastosowania wobec mężczyzny zakazu prowadzenia pojazdów oraz cofnięcia uprawnień do kierowania.

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo