BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Al-Anon – wsparcie dla rodzin alkoholików

23.01.2013 / czytano: 8370 razy

- Do końca życia nie odpłacę się za to, co otrzymałem od tych grup wsparcia – mówił podczas mitingu informacyjnego trzeźwiejący alkoholik. - Dzięki otwartym spotkaniom Al - Anon uratowałem swoje małżeństwo – wyznał inny. Na terenie Krakowa aktywnie działają grupy wsparcia, które pomagają uporać się z problemem alkoholowym osobom uzależnionym oraz ich rodzinom.

REKLAMA


Boże, daj mi Pogodę Ducha, abym zgadzał się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagę, abym zmieniał to, co zmienić mogę i Mądrość, abym umiał odróżnić jedne sprawy od drugich. Witajcie w trzeźwości! – tymi słowami, członkowie Grup Rodzinnych Al – Anon rozpoczynają każdy mityng.

Co mówią o sobie i swojej wspólnocie?  

- Al – Anon to grupa dla rodziny uzależnionego, która uczy życia obok czynnego alkoholika.
- Dzięki Al - Anon uświadomiłam sobie,  że to nie przeze mnie mąż pije.

- W Al – Anon spotkałam ludzi, którym mogłam zaufać, ponieważ mieli ten sam problem, co ja i rozumieli mnie, jak nikt dotychczas.  

Podczas mitingów, uczestnicy uczą się czym jest choroba alkoholowa, jak sobie z nią radzić, jakich zachowań unikać wobec osoby uzależnionej. Dzielą się swoimi doświadczeniami – we wspólnocie odnajdują zrozumienie, siłę i nadzieję, otrzymują pomoc oraz uczą się odwagi w walce z nałogiem swoich bliskich.

Do Grup Rodzinnych Al – Anon może zwrócić się każdy! – Nie ważne jakie masz wykształcenie, pracę, w co wierzysz i kim jesteś. Ważne, że chcesz coś zmienić. Polityk, biskup, pracownik fizyczny, policjant – alkoholicy są w każdym środowisku – mówi członkini Al – Anon.

***
Grupy Rodzinne Al – Anon są wspólnotą żon, mężów, rodziców i innych krewnych, jak również przyjaciół alkoholików. Spotykają się oni w tym celu, aby sobie wzajemnie pomagać i pocieszać się, jak żyć bez stresów pomimo ujemnego oddziaływania alkoholizmu, oraz aby dojrzewać duchowo dzięki powolnym wprowadzaniu w swoje życie Dwanaście Stopni Al-Anon.

Grupa Al – Anon nie jest związana z żadną sektą, wyznaniem, ugrupowaniem politycznym, organizacją lub z jakąkolwiek instytucją. W Al – Anon nie ma składek członkowskich; wspólnota jest samowystarczalna dzięki dobrowolnym datkom uczestników spotkania.

Grupa oferuje dwa rodzaje spotkań:

Mityngi tzw. „otwarte" –  dla członków wspólnoty lub innych osób zainteresowanych problemem alkoholowym;
Mityngi tzw. „zamknięte" – tylko dla osób, które mają w rodzinie lub wśród bliskich przyjaciół kogoś chorującego na alkoholizm.

Wspólnota gwarantuje pełną ANONIMOWOŚĆ!

Najbliższe grupy Al – Anon:

Kraków, grupa „Nadzieja”, Kościół Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach, sala św. Dyzmy, mitingi w każdą środę – 18.30, w każdą pierwszą środę spotkania otwarte

Kraków -Nowa Huta, grupa „Maria”, Kościół Św. Maksymiliana Kolbe (salka nr 9), Os. 1000-lecia 86, mitingi w każdy czwartek – 19.00, w każdy pierwszy czwartek spotkanie otwarte

Kraków - Nowa Huta, grupa „Kalina”, Osiedle Kalinowe, sala nr 1 przy Kościele św. Józefa, mitingi w poniedziałki – 18.00, w każdy pierwszy poniedziałek spotkanie otwarte

Kraków - Prokocim, grupa „Gamma”, Dom katech. za Kościołem MB Dobrej Rady, I p.
ul. Dygasińskiego 44, mitingi w poniedziałki – 18.00, w każdy pierwszy poniedziałek spotkanie otwarte

Kraków - Śródmieście, grupa „Victoria”, Poradnia Dobrej Nadziei ul. Batorego 5, (za zieloną bramą, podwórkiem, kręconymi schodami na I p. pierwsze drzwi po lewej), mitingi w każdy piątek – 18.30, w każdy pierwszy piątek spotkanie otwarte
 
Kraków, grupa „Pro futuro”, salka katech. vis a vis kancelarii paraf. Kościół św. Floriana, ul. Warszawska 1 (od strony Galerii Krakowskiej koło dworca PKP), środy – 17.30, w każdą pierwszą środę miesiąca spotkania otwarte

kontakt: Region Galicja Al – Anon, Tel. dyżurny 795 753 451 – czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-13.00 i 19.00-21.00.

Więcej informacji o grupach Al – Anon  TUTAJ 

Jadwiga Jelińska

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA