BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Jan Klata w Radiu Kraków

26.10.2012 / czytano: 1128 razy

11 listopada (niedziela) na antenie Radia Kraków odbędzie się premiera słuchowiska wyreżyserowanego przez Jana Klatę – słynącego z kontrowersji, jednego z najgłośniejszych polskich reżyserów. Po „Weselu" Andrzeja Seweryna, tym razem Radio Kraków proponuje projekt o eksperymentalnym charakterze. A wszystko z okazji jubileuszu 85-lecia rozgłośni.

REKLAMAData premiery nie jest przypadkowa. Słuchowisko zrealizowane zostanie na podstawie współczesnej powieści pt. „Dumanowski" Wita Szostaka, będącej próbą rekonstrukcji zawiłej historii życia Józafata Dumanowskiego. Według licznych biografów, którym nigdy nie udało się ustalić ostatecznej wersji jego życiorysu, Dumanowski był mężem stanu i pustelnikiem, sowizdrzałem i dandysem, weteranem i dziennikarzem, partyzantem i politykiem. Jego losy splatają się z życiem znanych historycznych postaci tworząc niezwykłą historię 123 lat rozbiorów.

- Bardzo trudno jest czasem rozróżnić, co jest zmyślone, a co się naprawdę wydarzyło – mówi Jan Klata, reżyser słuchowiska – Styk fikcji i prawdy jest naprawdę interesujący. Kiedy czytam biografię Dumanowskiego pióra Wita Szostaka, to Dumanowski jest dla mnie bardziej prawdziwy i fascynujący niż wielu historycznych ojców naszej niepodległości. W teatrze ciekawy jest ten właśnie moment splatania się rzeczywistości z czymś, co nie do końca znajduje oparcie w faktach.

Akcja słuchowiska toczyć się będzie na antenie Radia Kraków przez cały dzień - budując interakcję z kolejnymi, zmieniającymi się elementami programu.

Słuchowisko na podstawie „Dumanowskiego" to druga w tym roku superprodukcja radiowa zrealizowana przez Radio Kraków. W lutym w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbyła się premiera słuchowiska „Wesele" w reżyserii Andrzeja Seweryna. W połowie grudnia kolejna sensacyjna premiera – słuchowisko „Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej wyreżyserowane przez Jerzego Stuhra w gwiazdorskiej obsadzie.

Fot. www.kakow.pl

(AM)


Reklama_______________________________________________________

 
 
   
_____________________________________________________________

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA