BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Już w sobotę Europejski Dzień bez Samochodu

20.09.2018 / czytano: 108 razy

Już w najbliższą sobotę, 22 września, będzie można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Tego dnia z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu zostaną bowiem wyłączone kasowniki w autobusach i tramwajach.  

REKLAMAKraków już po raz 19. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który odbywa się w dniach 16-22 września. Hasłem tegorocznej kampanii jest "Multimodalność", a sloganem "Przesiadaj się i jedź". Akcja jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.
 
W wielu aglomeracjach miejskich ludzie narzekają na niską jakość życia, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu, wypadki, zajmowanie coraz większej przestrzeni przez samochody. Dlatego też głównym celem kampanii jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Szczególne znaczenie ma mobilność współdzielona inaczej wspólne podróżowanie przez np. tworzenie wypożyczalni rowerów lub innych pojazdów.
 
 
Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.
 
Głównym celem kampanii jest wskazanie zalet, wynikających ze współdzielenia środków transportu. Współdzielona mobilność to także łatwiejsze korzystanie z różnorodnych środków transportu – samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie CO2, oszczędniejsze gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochronę środowiska naturalnego.  
 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany z inicjatywy Komisji Europejskiej.
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo