BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kraków na targach MIPIM w Cannes

13.03.2019 / czytano: 105 razy

Od 12 do 15 marca Kraków uczestniczy w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM (Le Marché International des Professionnels de l’immobilier) w Cannes – jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie. Jest to już 30. edycja tego wydarzenia a Kraków weźmie w niej udział po raz 22. W trakcie czterech dni targowych przedstawiciele miasta, na czele z Jerzym Muzykiem, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Zrównoważonego Rozwoju, spotkają się z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej.

REKLAMAPodobnie jak w latach ubiegłych, stolica Małopolski będzie przyjmować gości na własnym, niemal sześćdziesięcio metrowym, stoisku usytuowanym w prestiżowej części wystawowej Palais de Festivals - Riviera Hall 8. W bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiej przestrzeni wystawienniczej zlokalizowane zostały stoiska innych polskich miast i regionów – tj. m.in. Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Katowic, Pomorza, tworząc polską strefę spotkań.
 
Promocja Krakowa podczas targów skupiona będzie na dużych projektach, którym, zgodnie z tym co zapisane z Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa, jak również w Krakowskiej Strategii Rozwoju, przyświeca hasło rozwój a nie rozbudowa. Do projektów tych zaliczają się: Kraków Nowa Huta Przyszłości, Kraków Airport oraz Kraków Nowe Miasto w Płaszowie-Rybitwach.
 
Dodatkowo w tym roku miasto Kraków prezentować będzie na Targach trzy ciekawe propozycje współpracy: miejski projekt rewitalizacyjny Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych ZABŁOCIE 20.22, budowę Ośrodka Kultury „Ruczaj”, filii Centrum Kultury Podgórza oraz budowę obiektu Urzędu Stanu Cywilnego UMK, którego koncepcja budynku jest wynikiem ogłoszonego w 2008r. przez Gminę Miejską Kraków otwartego konkursu architektonicznego.
 
Niezmiennie prezentowane będą również nieruchomości miejskie pod zabudowę usługową (ul. Olszecka) oraz adaptację fortów dla celów komercyjnych, czy turystyczno-kulturalnych (Fort 48a Mistrzejowice Osiedle Piastów, Fort 48 Batowice ul. Wawelska, Fort 50a Lasówka ul. Golikówka).
 
Targi Inwestycji i Nieruchomości MIPIM są najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezą targową Starego Kontynentu. Przez cztery marcowe dni wnętrze i otocznie Pałacu Festiwalowego w Cannes zamieniają się w unikatową przestrzeń networkingową dla  przedstawicieli najpoważniejszych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, najważniejszych miast i regionów z całego świata. Według wstępnych szacunków, tegoroczna edycja targów ugości niemal 26 000 uczestników z 100 krajów.
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo