BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Mandaty za picie alkoholu i palenie papierosów w autobusach MPK

11.03.2019 / czytano: 82 razy

36 mandatów, 13 pouczeń i trzy wnioski o ukaranie do sądu – to efekty kolejnej akcji MPK SA i straży miejskiej pod hasłem „Bezpieczny powrót”. Wspólne patrole rozpoczęły się w piątek, 8 marca, o godz. 20 i trwały do soboty, 9 marca, do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano pojazdy linii nr 129, 139, 484, 601, 608 i 610.

REKLAMAPasażerowie nocnej komunikacji byli upominani m.in. za spożywanie alkoholu, palenie papierosów, zaśmiecanie miejsca publicznego i zakłócanie porządku publicznego.
 
Kontrolerzy biletów, którzy także brali udział w akcji, wystawili łącznie 35 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.
 
Celem cyklicznej akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych.
 
Pomysł, jak skutecznie chronić pasażerów, jest prosty. W wybranym pojeździe podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu lub komfortowi podróżujących, natychmiast dzwoni po strażników miejskich, którzy jadą swoim radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo