BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Ogłaszamy nabór do Nagrody Conrada!

13.03.2019 / czytano: 111 razy

Wydawcy, autorzy, krytycy i czytelnicy! Do 30 kwietnia czekamy na zgłoszenia do Nagrody Conrada – najważniejszego w Polsce wyróżnienia dla literackich debiutantów. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada uhonorujemy nagrodą autora, który swoją pierwszą prozatorską książkę wydał w 2018 roku.

REKLAMAJesteś wydawcą, który wśród swoich publikacji z roku 2018 potrafi wskazać zapadający w pamięć debiut? Jako pisarz bierzesz sprawy w swoje ręce i nie chcesz, by twoja pierwsza książka pozostała wśród czytelników niezauważona? Uważasz, że ubiegłoroczny debiutant zasługuje na prestiżowe wyróżnienie w świecie literackim? A może chcesz, by twój ulubiony początkujący autor trafił do centrum literackich wydarzeń? Zgłoś książkę do Nagrody Conrada i współtwórz to centrum razem z nami.
 
Zgłoszenie powinno zawierać: tytuł książki, imię i nazwisko autora lub pseudonim literacki, wydawnictwo, rok wydania oraz numer ISBN. Do zgłoszenia należy dołączyć siedem egzemplarzy książki.
 
Tak przygotowaną dokumentację należy składać:
- osobiście w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 11, pokój 13 (I piętro, w amfiladzie)
- drogą pocztową na adres: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 11, 31-004 Kraków z dopiskiem na kopercie „Nagroda Conrada” (w przypadku przesyłek pocztowych decyduje data stempla pocztowego).
 
Spośród wszystkich zgłoszonych propozycji kapituła nagrody w składzie: prof. Michał Paweł Markowski (przewodniczący), Urszula Chwalba, Inga Iwasiów, Grzegorz Jankowicz, Krzysztof Koehler, Zofia Król, Michał Nogaś oraz Joanna Szulborska-Łukaszewicz (sekretarz) wskaże pięć nominowanych tytułów.
 
O ostatecznym werdykcie zdecydują wspólnie członkowie kapituły i czytelnicy. Uroczyste wręczenie nagrody zaplanowano na finał Festiwalu Conrada, a wcześniej – przez cały festiwalowy tydzień – odbywać się będą spotkania z autorami nominowanych książek.
 
Od 2015 roku Nagroda Conrada wyróżnia się wśród polskich laurów literackich tym, że skierowana jest wyłącznie do debiutantów. Wśród jej celów wymieńmy kreowanie nowych głosów w polskiej literaturze, zwrócenie uwagi czytelników na twórczość debiutantów oraz wspieranie pisarzy w okresie między wydaniem pierwszej a drugiej książki. Na wyróżnienie składa się nagroda pieniężna w wysokości 30 tys. złotych, miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie oraz promocja zwycięskiej książki na łamach „Tygodnika Powszechnego”.
 
Cztery pierwsze Nagrody Conrada przypadły laureatkom: Lilianie Hermetz (2014 r.), Żannie Słoniowskiej (2015 r.), Annie Cieplak (2016 r.) i Weronice Gogoli (2017 r.).
 
Nagroda Conrada jest częścią miejskiego programu wsparcia debiutów Krakowa Miasta Literatury UNESCO i stanowi wspólne przedsięwzięcie organizatorów Festiwalu Conrada: Miasta Krakowa, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego oraz Instytutu Książki.
 
Więcej o festiwalu na stronie internetowej conradfestival.pl.
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Wideo