BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Olimpijskie laury dla najzdolniejszych uczniów

29.04.2019 / czytano: 319 razy

Ciężko pracowali, swój wolny czas poświęcając na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień. 29 kwietnia w magistracie 261 krakowskich uczniów i uczennic odbierze od władz miasta „Laury Olimpijskie”, czyli nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach i turniejach. Uroczystość odbędzie się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego.

REKLAMANagrodzeni to laureaci konkursów wojewódzkich, turniejów i olimpiad ogólnopolskich w roku szkolnym 2017/2018. Za te znakomite osiągnięcia zostaną uhonorowani przez Miasto – odbiorą „Laury Olimpijskie”, czyli dyplomy oraz bony na zakupy edukacyjne.
 
Nagroda „Laur Olimpijski” została ustanowiona w 2005 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa. Jest częścią Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Każdy uczeń otrzymuje dyplom oraz bon, który może zrealizować w kilkunastu placówkach na terenie miasta Krakowa. Za bon można kupić pomoce naukowe (książki, albumy, encyklopedie) oraz sprzęt multimedialny. Bony mają różną wartość – w zależności od liczby turniejów, konkursów i olimpiad.
 
Uczniowie szkół podstawowych brali udział przede wszystkim w konkursach przyrodniczych, matematycznych, historycznych, humanistycznych, z języków obcych i w konkursach biblijnych – takich jak np. Małopolski Konkurs Matematyczny, Małopolski Konkurs Humanistyczny, Małopolski Konkurs Języka Angielskiego, „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1768–1864” ,
 
Krakowscy licealiści świetnie spisali się w olimpiadach językowych (łacina, francuski, hiszpański), humanistycznych (literatura i język polski, historia) i z przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia).
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA