BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Renowacja Zajazdu Kazimierskiego: 11 chętnych na przygotowanie dokumentacji

21.04.2018 / czytano: 203 razy

Aż 11 firm chce opracować dokumentację związaną z rewitalizacją Zajazdu Kazimierskiego. Tyle ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Termin skłania minął 19 kwietnia. – Teraz propozycje będą analizowane pod kątem formalnym. W ciągu kilku tygodni komisja przetargowa dokona wyboru najkorzystniejszej oferty i będzie można podpisać umowę – informuje Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

REKLAMA



Przypomnijmy, że przetarg ogłoszony przez Zarząd Inwestycji Miejskich dotyczy opracowania projektu budowlanego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwolenie na budowę dla adaptacji budynku na rogu ul. Krakowskiej i Węgłowej na potrzeby Biblioteki Kraków. W ramach tego zlecenia w pierwszym etapie wykonany będzie projekt koncepcyjny, który pozwoli na oszacowanie wartości robót budowlanych. Następnie wykonawca będzie miał za zadanie przygotować dokumentację projektową i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.
 
Budynek Zajazdu Kazimierskiego jest częściowo wpisany do rejestru zabytków (ul. Krakowska 29, ul. Węgłowa 1) oraz Gminnej Ewidencji Zabytków (ul. Węgłowa 1a). Obiekt znajduje się w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Kazimierz ze Stradomiem wpisanym do rejestru zabytków oraz na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków - historyczny zespół miasta” (zarządzenie Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 8 września 1994 r.).
 
Po renowacji, w dawnym Zajeździe Kazimierskim będzie się mieścić główna siedziba Biblioteki Kraków. Już obecnie część parteru zajmuje filia tej instytucji. Poza działami merytorycznymi i administracyjnymi Biblioteki Kraków, odrestaurowany Zajazd Kazimierski ma być przede wszystkim nowym centrum czytelnictwa dla mieszkańców. Będzie tu działać główna wypożyczalnia i czytelnia, centrum informacji regionalnej, a także ośrodek animacji kulturalnej i literackiej, służący promocji czytelnictwa oraz wydarzeń związanych z literaturą i sztuką, z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań multimedialnych. Siedziba Biblioteki ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chodzi nie tylko o usuwanie barier architektonicznych, ale także  o inne rozwiązania, które pomogą korzystać z zasobów placówki osobom z niepełnosprawnością intelektualną, słuchową czy wzrokową.
 
źródło: krakow.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA