BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Targi Terrarystyczne w Krakowie odniosły zasłużony sukces!

30.09.2012 / czytano: 3551 razy

Przy wspaniałej pogodzie w obiekcie Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kampus UJ) odbyły się dziś Targi Terrarystyczne w Krakowie. Zapowiadaliśmy wcześniej to interesujące wydarzenie, publikując zaproszenie i informacje ogranizacyjne.

Spodziewaliśmy się, że spotka się ono z  zainteresowaniem, lecz oczekiwania - zarówno Organizatorów jak i gości - zostały spełnione, i to raczej aż w nadmiarze. Sądząc po liczbie zarówno gości jak i wystawców, można bez wątpienia ogłosić prawdziwy sukces tego wydarzenia!

REKLAMAPogoda w dniu poprzedzającym Targi nie napawała zbytnim optymizmem. Wiadomo, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych jedynie prawdziwi pasjonaci podejmują trud wyjścia z domu i uczestnictwa w nawet najbardziej interesujących wydarzeniach. Na szczęście jednak Natura była dziś łaskawa, i przy prawdziwie jesiennej pogodzie warto było poświęcić czas na wzięcie udziału w Targach Terrarystycznych.

Władze Instytutu Zoologii UJ udostępniły część swojego obiektu, który pomieścił stoiska licznych wystawców zwierząt, roślin i akcesoriów potrzebnych zarówno zawodowym hodowcom zwierząt egzotycznych, jak również pasjonatom cieszącym się swoimi okazami w zaciszu domowym. Informacje w mediach oraz rozpowszechniane w środowisku hodowców i pasjonatów spowodowały bardzo dużą frekwencję na dzisiejszych Targach. W rozmowie z organizatorami dowiedzieliśmy się, że fakt ten napawa ich ogromną satysfakcją, i stanowi uhonorowanie ogromnej pracy organizacyjnej i logistycznej potrzebnej do zorganizowania tak dużej imprezy wystawienniczej. Według informacji uzyskanych od organizatorów wiemy już, że prowadzone są rozmowy z Uniwersytetem Jagiellońskim w sprawie udostępnienia większego pomieszczenia dla potrzeb kolejnych edycji Targów. Jedno jest natomiast pewne: sukces dzisiejszej imprezy z pewnością będzie ważną informacją dla Organizatorów: zainteresowanie jest ogromne, i w związku z tym z pewnością pojawią się potrzeby poszerzenia bazy wystawienniczej. Można się bowiem spodziewać tego, że na kolejnych edycjach Targów pojawią się nie tylko osoby, które już dziś odwiedziły Targi, ale również wiele innych osób zachęconych pozytywnymi opiniami i wrażeniami przekazanymi przez gości dzisiejszego wydarzenia. Tego serdecznie życzymy Organizatorom!

Jak już uprzednio pisaliśmy w artykule zapraszającym do odwiedzenia Targów, oprócz samych walorów wystawienniczych i możliwości nabycia interesujących okazów, akcesoriów i pokarmu dla podopiecznych, a także poszerzenia lub zmodyfikowania swojej kolekcji zwierząt egzotycznych, Targi Terrarystyczne są również znakomitą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy hodowcami, umożliwiają nawiązanie interesujących kontaktów i zawarcie znajomości w środowisku. Bez wątpienia równie cenną rzeczą jest to, że - jak już pisaliśmy - Targi Terrarystyczne są okazją, gdzie można przekonać się o tym, że wiele mitów dotyczących zwierząt egzotycznych jest dalekich od prawdy, a co więcej - można się o tym przekonać empirycznie, np. biorąc do rąk przedstawiciela takiego czy innego gatunku (naturalnie za zgodą wystawcy, i zgodnie z zaleceniami, gdyż przy takim kontakcie należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, by nie uszkodzić żywego stworzenia ani też nie wywołać w nim żadnych negatywnych doznań, np. nie wystraszyć zwierzęcia).

Wśród zwiedzających Targi odnotowaliśmy wiele dzieci i młodzieży, która - samodzielnie lub z opiekunami - żywo interesowała się eksponowanymi zwierzętami, a w wielu przypadkach również nabywała interesujące egzemplarze zwierząt. Hodowla zwierząt egzotycznych jest bardzo ciekawą pasją, i uważamy, że warto zainteresować dzieci i młodzież właśnie taką formą spędzania wolnego czasu. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednimi warunkami domowymi (a nie są one wygórowane, jeśli zajmujemy się tym amatorsko i nie w celach zarobkowych na skalę masową), to warto się zastanowić, czy posiadanie i hodowanie np. gekona, węża, kameleona czy choćby nawet owada nie stanie się ciekawą alternatywą dla psa, kota czy chomika? Zwierzęta egzotyczne w naszych domach i pod opieką dzieci to doskonała lekcja odpowiedzialności za żywe stworzenie, a poza tym idealna wręcz okazja do samodzielnego poszukiwania przez dziecko wiedzy i pożytecznych informacji o samych zwierzętach i sposobach ich hodowli - w bibliotekach, księgarniach czy wreszcie w zasobach internetu.

W imieniu organizatorów zapraszamy więc Państwa do regularnych odwiedzin strony internetowej http://www.terrarystykakrakow.pl/ - również pod kątem przyszłych wydarzeń wystawienniczych w Krakowie!

Adam Liszka
Redakcja Małopolska PP
Zdjęcia: (C) Portal Polski - kopiowanie dozwolone wyłącznie z podaniem źródła.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA