BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W nowosądeckim Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym – świątecznie i charytatywnie

19.12.2019 / czytano: 810 razy

 
Młodzież Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu włącza się do przedświątecznych akcji charytatywnych. Szkolny Klub Wolontariatu pomógł w organizowaniu charytatywnego festynu świątecznego Wyższej Szkoły Biznesu – NLU.

Zbierana jest żywność o długich terminach przydatności do spożycia - dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, zorganizowana została Poczta Mikołajkowa.

REKLAMAOpiekę nauczycielską nad działalnością Szkolnego Klubu Wolontariatu Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego sprawują Ewelina Baziak i Małgorzata Groń. Obecnie, w okresie
przedświątecznym organizowana jest pomoc w postaci zbierania świątecznej żywności o długim terminie przecho-
wywania - dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, w tym dla mamy wycho-
wującej samotnie dziecko oraz dla uczennic i uczniów potrzebujących takiej wzajemnej pomocy koleżeńskiej. Zorganizowany także został festyn charytatywny dla uczennicy z niepełnosprawnością ruchową.


– Uczennice i uczniowie działający w Klubie Wolontariatu pomagają poza lekcjami szkolnymi, w swoim czasie wolnym, który poświęcają na pomoc 
   
innym – podkreśla Małgorzata Groń, jedna z opiekunek Klubu. – Najbardziej zaangażowane w tej działalności uczennice to Emilia Michalik i Kinga Łomako, a także Laura Korona, Iza Kurnyta, Sara Majerska, Monika Leśniak, Wiktoria Wójcik, Karolina Mastalerz.
 
Do tej pory uczniowie angażowali się między innymi w zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w jednym z nowosądeckich schronisk dla psów i kotów potrzebujących opieki.
 
- Bycie wolontariuszem to najlepsza forma pomocy, jaką można sobie wyobrazić – mówi o doświadczeniach działalności Laura Korona z klasy 1g.  - Jest to praca bez oczekiwania materialnego wynagrodzenia. Są jednak korzyści, których na pieniądze nie da się przeliczyć; choćby uśmiech dziecka podczas niesienia mu pomocy czy wdzięczność osoby potrzebującej. Dzięki akcji, wielu biedniejszych ludzi dostanie paczki. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i dołożyć do tego cegiełkę.
 
- Podjęcie się pracy w wolontariacie było dla mnie wielkim przeżyciem – dodaje Iza Kurnyta, także z klasy 1g.  -  To ważne, że można uszczęśliwić wiele osób poprzez różne akcje charytatywne. Pozwalają one na zdobycie pewnych doświadczeń i umiejętności. Uczą nas przede wszystkim ogromnej odpowiedzialności za wyższą wartość, jaką są ludzie. Cieszę się, że miałam  okazję pomóc innym poprzez tego typu akcję.
 
Wolontariusze Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego pomogli także w organizowaniu charytatywnego festynu świątecznego Wyższej Szkoły Biznesu – NLU.  - A wcześniej, we współpracy z organizatorami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krakowa pomogli zorganizować pobyt seniorów z Krakowa w Nowym Sączu – dodaje Małgorzata Groń. – Grupa zwiedzała nowosądecki Rynek i okolice, Miasteczko Galicyjskie, Muzeum Okręgowe.
 
Moc wzruszeń dostarczyła akcja Mikołajkowej Poczty – własnoręcznego opracowania kartek świątecznych, wysyłanych następnie do dzieci przewlekle chorujących.
 
Więcej o Elitarnym Liceum Ogólnokształcącym na stronie: www.ElitarneLiceum.pl  


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA


Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei