BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Kameralne lato

02.07.2018 / czytano: 208 razy

Tegoroczna edycja festiwalu to programy edukacyjne dla młodzieży, konkursy filmowe, koncerty i liczni goście z zagranicy oraz mnóstwo wydarzeń towarzyszących - w tym widowiskowe wydarzenia plenerowe.

REKLAMA



Celem festiwalu, który potrwa do końca tygodnia  jest zarówno promocja młodego polskiego kina, jak i zachęcanie młodych ludzi do uczestnictwa w kulturze filmowej oraz – realizowana wspólnie z Policją – profilaktyka społeczna.

W ramach festiwalu odbędą się m.in. konkursy filmowe. Konkurs Główny prezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców – głównie studentów i absolwentów szkół filmowych. Jury przyzna nagrodę główną – Złotego Łucznika dla najlepszego filmu oraz nagrody specjalne. Konkurs filmów profesjonalnych ma wyraźny profil – tematy filmów (przede wszystkim fabularnych i dokumentalnych) koncentrują się wokół ważnych zagadnień społecznych.

W ramach Festiwalu odbywa się także Konkurs Filmów Niezależnych. Profesjonalne jury złożone z dziennikarzy i publicystów ocenia najlepsze filmy z nurtu niezależnego oraz przyzna nagrodę finansową.

Równie ważną częścią Festiwalu są warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery”, skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców. Dla organizatorów warsztaty to coś więcej niż edukacja filmowa – to wyraz wiary w społeczną funkcję sztuki. Poprzez organizację ich wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu organizatorzy chcą kształtować dobre wzorce, zachęcać do rozwoju osobistego i kulturalnego oraz uczyć korzystania z dóbr kultury.

Konkurs Filmów Niezależnych zaplanowano na środę (4 lipca), a Konkurs Główny na czwartek i piątek (5-6 lipca). Oba konkursy odbędą się w nowym centrum festiwalowym - Kinie Elektrownia przy ul. Kopernika 1.

Będzie też okazja, by zobaczyć jak wygląda praca filmowców. Scena pełna napięcia rozegra się przy ul. Żeromskiego 43/45 w środę (4 lipca) między godz. 17.00 a 21.30. Za sprawą rekonstruktorów będzie można cofnąć się do lat 40. XX. wieku, do czasów okupacji niemieckiej. Anna Mucha i Marek Braun wcielą się w role konspiratorów, którzy dokonują historycznego napadu na niemiecki bank. Strategia działania żołnierzy polskiego państwa podziemnego jest solidna i dobrze przemyślana, lecz jak to bywa w takich przypadkach, nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. W widowisku wykorzystana zostanie oryginalna broń strzelecka z epoki oraz zabytkowe pojazdy.

Reklama_____________________________________________________________________________________________
 

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
_______________________________________________

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA