BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Młodzi wolontariusze z radomskich szkół w nastrojach świątecznych, z pomocą dla potrzebujących

11.12.2017 / czytano: 146 razy

Wolontariusze Fundacji Uśmiech Puchatka po raz kolejny w sklepie spożywczym przy ul. Żeromskiego zbierali dary dla potrzebujących. ​

Dary zostaną przekazane osobom potrzebującym jeszcze przed świętami. Przekazywać je będą wolontariusze wraz z opiekunami. Ich działalność rozwija społeczną wrażliwość młodzieży i podpowiada osobom potrzebującym, że są ludzie, do których zawsze można zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.

REKLAMAW akcji dobroczynnej Fundacji Uśmiech Puchatka wzięli udział wolontariusze fundacji oraz młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomiu. Szczególnie w działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu angażują się: Natalia Fałek, Sonia Przybyło z klasy 7c, Adam Grzegorczyk, Milena Brejtkop, Weronika Dalach, Natalia Słoniewska z klasy 6 b, Natalia Leśniewska, Maria Snopek, Oliwia Kowalczyk z klasy 7 b.

- Zbieraliśmy głównie produkty długoterminowe: kaszę, ryż, mąkę, cukier, konserwy, olej, słodycze oraz środki czystości – mówią wolontariusze z Fundacji Uśmiech Puchatka: Roksana Chudzik, Bartek Korjat, Kacper Czerwiński, Patryk Pluta.
 
Wolontariusze, którzy zaczęli współpracę Fundacją Uśmiech Puchatka będąc jeszcze uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, teraz jako uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 11 są nadal aktywni społecznie i systematycznie pomagają potrzebującym. - Takie zaangażowanie społeczne jest dla nich ważne, już w młodym wieku - podkreślają opiekunki szkolnych wolontariuszy: Katarzyna Kosmala, Aneta Wątorska. 
- Młodzi wolontariusze udowadniają swoją postawą, że wszyscy żyjemy nie tylko dla siebie.
   
 
Podczas zbiórki żywności w sklepie spożywczym pojawili się niespodziewanie mieszkający w pobliżu Urszula i Paweł Perkuszewscy z córką, którzy przynieśli dodatkowe ilości produktów spożywczych, by przekazać je podopiecznym fundacji. Ponadto zaoferowali przekazywanie w przyszłości odzieży, zabawek i innych rzeczy, które można będzie przeznaczać dla potrzebujących. - Bardzo dziękujemy za każdą pomoc – mówi Marta Smal z Fundacji Uśmiech Puchatka. – Chętne przekazywanie naszej fundacji artykułów spożywczych przez licznych darczyńców i zapowiedź dalszej pomocy dla potrzebujących nasunęły nam myśl o zorganizowaniu sieci stałych punktów przyjmowania takich darów, przy sklepach spożywczych.

Reklama_____________________________________________________________________________________________

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________________________________
 
A także przeciwdziałać trzeba wyrzucaniu żywności ze sklepów, gdy mija formalny termin przydatności do spożycia, zwłaszcza że zapowiadana jest ustawa Sejmu nakładająca kary na podmioty za marnowanie żywności. Wszyscy wiemy z doświadczenia życiowego, że termin przydatności do spożycia na opakowaniach artykułów spożywczych nie jest jakąś zaczarowaną granicą, po przekroczeniu której żywność miałaby z dnia na dzień nie nadawać się do spożycia. Tak nie jest, tylko że sklepy formalnie nie mogą oferować towarów po przekroczeniu tych terminów, ale mogą, a niedługo będą musiały przekazywać taką żywność organizacjom pożytku publicznego.
 
Sieć stałych punktów przyjmowania darów pozwoli także angażować młodzież do pięknej działalności społecznej, wartej popularyzowania. Taka działalność rozwija społeczną wrażliwość i podpowiada osobom potrzebującym pomocy: Nie jesteś sam lub sama, są ludzie, do których zawsze można zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji życiowej.
 
(a)

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA