BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Noworoczne kolędowanie radomskiej młodzieży – tym razem w DPS Nad Potokiem

12.01.2018 / czytano: 378 razy

 
Uczniowie klasy 7c z Publicznej Szkoły Podstawowej
nr 3 w Radomiu pod opieką Izabeli Lackowskiej, 
wychowawczyni odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem przy ul. Struga 88 w Radomiu.

DPS liczy prawie 180 osób na stałe przebywających w Ośrodku. Są to w większości osoby w podeszłym wieku, często wymagające opieki lekarskiej.

REKLAMAMłodzież z klasy 7c radomskiej szkoły podstawowej od dawna z dużym zaangażowaniem i chętnie współpracuje z Fundacją Uśmiech Puchatka, tworząc jej wolontariat. - Szczególnie teraz, w porze świątecznej ci młodzi ludzie, pod opieką wychowawczyni, Izabeli Lackowskiej z zaangażowaniem udzielają się w działalności naszej fundacji charytatywnej – podkreśla Marta Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, działającej nie tylko w Radomiu. – Chętnie w ostatnich dniach odwiedzają seniorów w Domach Pomocy Społecznej, dla których występują z tradycyjnymi jasełkami, scenkami biblijnymi nawiązującymi do narodzin Chrystusa.  

Występy artystyczne młodzieży są też okazją do wspólnego kolędowania, młodego i starszych pokoleń. Rozmowy i zawiązujące się przyjaźnie są ważne dla młodszych i starszych uczestników tych międzypokoleniowych spotkań
- w świątecznej, podniosłej, ale
też serdecznej atmosferze, pośród chóralnie śpiewanych kolęd. Młodzi wolontariusze Fundacji Uśmiech Puchatka z uwagą słuchali wspomnień pani Eugenii, jednej z mieszkanek DPS.
   
Mówiła młodzieży i współmieszkańcom o tym, jakie były zwyczaje świąteczne w jej latach dziecinnych i młodzieńczych, jak inne od dzisiejszych prezenty choinkowe dla dzieci i dla starszych pokoleń dawniejszych rodzin, o zwyczaju rodzinnego kolędowania, ubieraniu choinki. Nie tak ustrojonej, jak w obecnych czasach – z pomocą kupowanych w sklepach i na jarmarkach świątecznych seryjnie produkowanych ozdób, kupowanych w naszych czasach masowo, jak zwykłe inne drobiazgi domowego użytkowania, ale ubieranej przez całą rodzinę, po tygodniach przygotowań i kultywowania duchowego przeżywania tych najważniejszych religijnych świąt. Te dawniejsze ozdoby choinkowe były oczywiście ręcznie wykonywane, a rodzinne ubieranie choinki odbywało się tylko przed samą wieczerzą wigilijną.

Reklama_____________________________________________________________________________________________

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________________________________
 
- Dziękujemy młodzieży ze szkoły podstawowej nr 3, z klasy 7c, wolontariuszom fundacji za ten świąteczny występ dla naszych mieszkańców – podsumowuje spotkanie pokoleń Magdalena Życka, instruktor do spraw kulturalno-oświatowych Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem. – Nasi mieszkańcy wyraźnie ucieszyli się z tej świątecznej wizyty młodych aktorów. Jesteśmy wstępnie umówieni na inne uroczystości.
    Uczniowie klasy 7c radomskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 inspirują do społecznego działania
także innych, młodszych uczniów. 

Wolontariat młodzieży we współpracy
z Fundacją Uśmiech Puchatka rozwija społeczne postawy młodzieży i jest piękną okazją do spotkań międzypokoleniowych, tak potrzebnych jednej i drugiej stronie. 

- Dziękujemy także Magdalenie Życkiej, instruktorowi do spraw kulturalno-oświatowych DPS nad Potokiem za pomoc w przygotowaniu tradycyjnych jasełek - podkreśla Marta Smal.
- I wszystkim mieszkańcom DPS mówimy: do zobaczenia na następnych spotkaniach.

(a)

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA