BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Sceny biblijne, świąteczne kolędy i morskie opowieści w radomskim DPS Weterana Walki i Pracy

10.01.2018 / czytano: 313 razy

 
Świąteczny nastrój trwa w radomskim Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ulicy Wyścigowej. Seniorów odwiedziła młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza, wystawiając tradycyjne jasełka.

Noworoczne spotkanie pokoleń zorganizowała Fundacja Uśmiech Puchatka.

REKLAMAMłodzież z klasy 7c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomiu, na osiedlu Michałów z przejęciem przygotowała się do występu dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Zaprezentowali widowni, licznie zgromadzonej tradycyjne w naszej kulturze jasełka, 
przedstawiane od pokoleń.

Młodzi wykonawcy wystąpili w scenkach biblijnych z artystyczną wizją cudu narodzin Chrystusa, a w drugiej części występu dużo miejsca poświęcili tematyce miłości wobec bliźnich.
 

- Potem młodzież i podopieczni DPS razem śpeiwali tradycyjne kolędy - relacjonuje
Marta Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, współorganizatorka wspólnego kolędowania seniorów i młodych uczniów szkoły podstawowej, wraz z Izabelą Lackowską, wychowawczynią klasy 7c. 
- Udało się stworzyć miłą atmosferę i znaleźć wspólny kontakt z mkieszkańcami Domu
   
Pomocy Społecznej w długich rozmowach o tym, jak wyglądały ich święta, gdy byli dziećmi i w czasach ich młodości. 

Wiele osób zgromadziły niezwykłe opowieści Tytusa Przygrodzkiego, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy, emerytowanego marynarza pochodzącego z Kozienic. 
    Odwiedził on niemal wszystkie kraje świata, oprócz Kanady, tak się złożyło, przepłynął oceany i morza, więc opowieściom nie było końca.

Wyraźnie zainteresowana młodzież dopytywała się o szczegóły oraz włączali się w rozmowę inni mieszkańcy, równie zaciekawieni.
  

- Seniorzy, nasi mieszkańcy byli zachwyceni występem młodzieży ze szkoły podstawowej i tą miłą okazją do wspólnego śpiewania kolęd, jak i rozmowami, których
tak bardzo potrzebują nasi podopieczni – podkreśla Agnieszka Zakonek, pracownik kulturalno-oświatowy DPS. - Zaprosiliśmy tę młodzież na kolejne spotkania.

Reklama_____________________________________________________________________________________________

Sklep Tradycja Smaku
na osiedlu Wośniki 

Zakupy spożywcze w Radomiu
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 799 - 017 - 561
   
   
radom(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________________________________

- Także młodzi uczestnicy spotkania, uczennice i uczniowie chętnie i z zapałem przygotowali się do wystawienia tych tradycyjnych jasełek w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy – dodaje Izabela Lackowska, wychowawczyni. – Od dawna współpracujemy z Martą Smal, prezes zarządu Fundacji Uśmiech Puchatka, która współorganizowała to świąteczne spotkanie pokoleń.

 
Wizytę młodzieży w DPS uwieńczyło wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a wcześniej uczestnicy wzajemnie składali sobie świąteczne życzenia, głównie życząc weteranom dużo zdrowia, szczęśliwych dni i radości na każdy dzień. Młodzież na pewno skorzysta z zaproszenia do dalszych spotkań.

(a)


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA