BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Rosną przyszłe reprezentantki kraju

13.09.2017 / czytano: 88 razy

Swoje pierwsze mecze w rozgrywkach Podlaskiego ZPN mają już za sobą młodziczki ze Szkółki Piłkarskiej Dziewcząt MOSiR Łomża. Zespół powstał kilka tygodni temu z inicjatywy Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Pomysł zrodził się po meczu towarzyskim reprezentacji kobiet Polski i Litwy, rozegranym w czerwcu na Stadionie Miejskim przy ul. Zjazd

REKLAMATamto spotkanie było bodźcem do rozpoczęcia szkolenia młodych piłkarek. Do tej pory pracą z młodymi piłkarkami w Łomży zajmował się Henryk Pestka. Jego podopieczne z UKS 10 Łomża każdego roku uczestniczą rozgrywkach o Puchar Tymbarku. Nie są jednak zrzeszone w żadnych rozgrywkach. - Mam nadzieję, że za kilka lat z tych młodych dziewczynek wyrosną przyszłe reprezentantki Polski – mówi włodarz miasta nad Narwią. Dodaje, że w planach na najbliższe lata jest stworzenie seniorskiego zespołu kobiet, który wystartowałby w rozgrywkach ligowych.

Debiutanckie mecze w rozgrywkach młodziczek OZPN Podlaskiego odbyły się w sobotę 9 września na stadionie Włókniarza Białystok przy ul. Sokólskiej. Młode łomżanki rywalizowały z pierwszą i drugą drużyną Włókniarek, EKOSPORTEM Białystok i Fortami Piątnica. W meczach tych musiały uznać wyższość wyżej notowanych ekip. - Uważam, że jak na debiut nie było źle. Dziewczynki dopiero uczą się gry na tym poziomie. Rozpoczęliśmy treningi od niedawna, a mierzyliśmy się z zespołami, które trenują po dwa lub trzy lata – ocenia trener Dariusz Narolewski. Historycznego gola dla MOSiR-u strzeliła Aleksandra Bączek.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych na obiektach sportowych MOSiR i są bezpłatne. Do drużyny można dołączyć w każdej chwili, bo nabór jest otwarty. - Zajęcia uczą współpracy w zespole, ale także rozwijają indywidualne umiejętności dziewczynek. Aby zapisać dziecko na należy przyjść na trening i wypełnić deklarację – zachęca Narolewski. Szkółka wspierana jest przez Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową, firmę Logo TK i Szkołę Języków Obcych Linguo.

Kolejne mecze już w niedzielę 24 września. MOSiR Łomża będzie gospodarzem rozgrywek młodziczek OZPN Podlaskiego. Mecze odbędą się na Stadionie Miejskim w Łomży.

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA