BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Ostatni moment na zakup kasy fiskalnej

20.12.2016 / czytano: 14811 razy


Wszyscy, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą, muszą liczyć się z tym, że już od 2017 r. mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

To zatem ostatni moment, kiedy niektórzy przedsiębiorcy mogli być zwolnieni od tego obowiązku. Warto więc pomyśleć o tym, które urządzenie będzie najbardziej odpowiednie dla danej branży oraz jakich formalności należy dokonać.

REKLAMA



Nowe przepisy, nowe obowiązki
 
Tylko do końca grudnia przedsiębiorcy, których obrót nie przekroczył w całym roku kwoty 20 tys. zł, nie muszą instalować kasy fiskalnej. Już od początku 2017r. wchodzą nowe przepisy, zgodnie z którymi każdy przedsiębiorca zajmujący się sprzedażą towarów lub usług na rzecz konsumentów lub rolników, ma obowiązek posiadania kasy rejestrującej oraz – co za tym idzie –  wydawania paragonów.
 
W związku z wprowadzeniem nowych przepisów, przedsiębiorca będzie musiał wykonać kilka czynności oprócz samego zakupu kasy. Warto wiedzieć, że musi on dopełnić wszystkich formalności w okresie do dwóch miesięcy od momentu, gdy 
został przekroczony limit.

Wybór technologii sprzedaży
 
Należy pamiętać, że istnieje wiele rodzajów kasy fiskalnej i w zależności od prowadzonej działalności, mogą się one od siebie różnić. Inną kasę powinien wybrać prawnik, a inną – kosmetyczka. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są obecnie rozmaite technologie sprzedaży, a więc także – między
   
innymi –  coraz częściej wybierane, wyposażone w dotykowy ekran, terminale płatnicze. MAKS z Olsztyna oferuje wszystkie wymienione urządzenia, jak również wiele innych, które można dopasować do indywidualnych preferencji oraz zapotrzebowań.

 
Jakie formalności trzeba wykonać?
 
Ażeby uzyskać szczegółowe informacje na temat obowiązków przedsiębiorcy związanych z kasą fiskalną, warto o radę zapytać ekspertów. Najepiej tym, jakie formalności należy wykonać oraz jak tak naprawdę działają kasy fiskalne, wie firma MAKS z Olsztyna. Przede wszystkim, każdy przedsiębiorca powinien zgłosić lokalizację oraz liczbę kas, które będą używane w jego firmie. Odpowiednie zawiadomienie na ten temat należy złożyć w urzędzie skarbowym.
 
Następnie, konieczna jest fiskalizacja, czyli jednorazowa czynność, w wyniku której numer NIP podatnika zostaje zapisany w pamięci kasy. Dzięki temu, rejestruje ona raporty dobowe obejmujące sprzedaż dzienną. Właściciel kasy nie może jednak sam wykonać tej operacji, potrzebna jest do tego pomoc odpowiedniego serwisanta. Po dokonaniu fiskalizacji, należy udać się w ciągu siedmiu dni do urzędu skarbowego w celu dokonania zgłoszenia. Otrzymuje on wówczas numer ewidencyjny własnej kasy rejestrującej.

(ac)


Publikacja promocyjna www.Kasy-Fiskalne.Olsztyn.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA