BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Pierwszy na Pomorzu bank mleka powstanie w Gdyni

21.11.2017 / czytano: 199 razy

Już wkrótce w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni powstanie jedyny na Pomorzu bank mleka kobiecego – placówka, która umożliwiać będzie karmienie naturalnym pokarmem noworodki i niemowlęta, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy. Na stworzenie tego miejsca Szpitale Pomorskie sp. z o.o. otrzymają blisko 415 tys. złotych dotacji ze środków Ministerstwa Zdrowia.

REKLAMAŚrodki na ten cel pochodzą z programu profilaktyki zdrowotnej służącego kompleksowemu wsparciu rodziny „Za życiem na lata 2017-2021” w zakresie interwencji: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt poprzez utworzenie sieci banków mleka kobiecego. 
 
Banki mleka to małe laboratoria zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego od Honorowych Dawczyń, a także bezpiecznym przechowywaniem oraz dostarczaniem go potrzebującym dzieciom. Głównym celem powstania takiego miejsca jest zapewnienie, dostępu do odżywiania mlekiem kobiecym, noworodkom i niemowlętom, które nie mogą być odżywiane mlekiem biologicznej matki. Są to dzieci urodzone przedwcześnie (wcześniej niż w 37. tygodniu ciąży) lub z masą urodzeniową poniżej 2500 g, a także noworodki donoszone w stanie ciężkim, ze szczególnym uwzględnieniem tych, u których zdiagnozowano ciężkie lub nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, powstałą w prenatalnym okresie rozwoju.

Reklama_____________________________________________________________________________________________________

Zakupy spożywcze
Zakupy w Trójmieście
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 730 - 600 - 383   trojmiasto(at)wdomowychcenach.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________________________________

– Chcielibyśmy także, ze względu na prowadzoną w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni działalność onkologiczną, pomóc w przypadkach przedwczesnego zakończenia ciąży związanego z chorobą nowotworową  matki i koniecznością rozpoczęcia jej leczenia z zastosowaniem chemioterapii czy też kobietom po mastektomii, które urodziły dzieci. Takie dzieci wymagają naszej szczególnej uwagi – mówi dr n. med. Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich. 
 
W ramach działaności Szpitali Pomorskich funkcjonują dwa oddziały neonatologii i intensywnej terapii noworodka: w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. W swoich zasobach posiadają pokoje laktacyjne, strefy rodzica, a także zatrudniają certyfikowanych konsultantów laktacyjnych, którzy będą współpracować z tworzonym bankiem mleka.
 
W najbliższym czasie Szpitale Pomorskie planują zawrzeć umowy o współpracy w zakresie udostępniania mleka z banku mleka kobiecego ze szpitalami z województwa pomorskiego.
 
źródło: gdynia.pl

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA