BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Policjanci zatrzymali włamywaczy

06.10.2017 / czytano: 122 razy

Kara do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy pod osłoną nocy włamali się do sklepu obuwniczego w Starogardzie Gdańskim. Sprawcy wybili szybę i ukradli markowy komputer oraz modem internetowy. 

REKLAMAW nocy 2/3 października dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał zgłoszenie o rozbitej szybie w oknie wystawowym jednego z miejscowych sklepów obuwniczych. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz natychmiast skierował w ten rejon znajdujące się w pobliżu patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki. 
 
Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali oględzin oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Śledczy  ustalili, że sprawcy wybili szybę w oknie wystawowym i ukradli znajdujący się w sklepie komputer oraz modem. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2,5 tys. zł. Sprawą zajęli się również kryminalni oraz dzielnicowy tego rejonu.

Reklama                                                                                                                                                                                 
Zakupy w
Starogardzie Gdańskim
 
 
Tel. (w godz. 6-22) 793 - 793 - 785
 
 
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy
______________________________________________________
 
W wyniku pracy operacyjnej mundurowi ustalili rysopisy włamywaczy i zatrzymali sprawców jeszcze tego samego dnia. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Starogardu Gdańskiego w wieku 17 i 20 lat. Funkcjonariusze zatrzymali ich w jednym z mieszkań, w centrum miasta. W trakcie prowadzonego przeszukania śledczy zabezpieczyli skradziony sprzęt komputerowy.
 
Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem w tej sprawie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia. (jkd)

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA