BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

W momencie śmierci bliskiej osoby

14.12.2018 / czytano: 2645 razy


W przypadku śmierci bardzo bliskiej nam osoby może okazać się, że to właśnie my sami będziemy odpowiedzialni za dopełnienie wszelkich formalności, organizację pogrzebu, a także ewentualnej stypy zaraz po samej uroczystości. 

Niestety może zdarzyć się tak, że ciężko będzie nam stawić czoła tym wszystkim zadaniom w obliczu szoku związanego ze śmiercią osoby nam bliskiej. 

REKLAMADlatego też zakłady pogrzebowe oferują usługi, które są jak najbardziej kompleksowe - zwracając się do takiej firmy możemy liczyć na wiele cennych wskazówek, a także na pomoc przy wszystkim, co konieczne, aby pogrzeb mógł się odbyć.
 
Najważniejsze zadania, o których trzeba pamiętać
 
Zaraz po stwierdzeniu zgonu przez lekarza i wypisaniu odpowiedniej karty, która będzie nam niezbędna podczas dopełniania formalności, najlepszym rozwiązaniem jest powiadomienie wybranego przez nas domu pogrzebowego. Zazwyczaj zakład pogrzebowy Gliwice posiadana całodobową linię, na którą możemy zadzwonić z prośbą o umieszczenie ciała w chłodni, aż do momentu planowanego pochówku. Jeśli chcemy, aby pogrzeb odbył się w obrządku katolickim, należy skontaktować się z księdzem i ustalić datę pogrzebu. Sam dom pogrzebowy może natomiast pomóc nam w formalnościach, jakie trzeba będzie załatwić w takich urzędach jak
ZUS czy PZU.
 
Osoby zatrudnione w zakładzie pogrzebowym zajmą się takimi kwestiami, jak chociażby wywieszenie nekrologów informujących o śmierci danej osoby. Do zadań zakładu pogrzebowego należy także przygotowanie trumny czy też urny, a także samego ciała zmarłego do pochówku. Rodzina może wybrać, czy ciało ma zostać zakopane w trumnie czy też ma być poddane kremacji i umieszczone w urnie.

Oczywiście, zakład pogrzebowy przetransportuje ciało na miejsce pochówku, a także zaoferuje nam dodatkowe usługi związane z obsługą całej ceremonii. Dodatkowo w takiej kompleksowej ofercie domu pogrzebowego znajdziemy możliwość zorganizowania autokaru dla niezmotory-zowanych uczestników ceremonii, a także posiłku zaraz po uroczystości w formie stypy.
 
Zakład pogrzebowy Gliwice -  quovadis-pogrzeby.pl

 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA