BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Architektour 2019

11.05.2019 / czytano: 85 razy

Miasto Kalisz jest współorganizatorem i gospodarzem ogólnopolskich warsztatów architektonicznych Architektour 2019. W ich ramach studenci architektury z kilku uczelni będą pracować nad wskazanymi przez władze samorządowe obszarami.

REKLAMAArchitektour 2019 odbywać się będzie w terminie 9-15 maja. Oprócz studentów, na wydarzenie to przyjeżdżają do Kalisza wykładowcy akademiccy i praktycy – architekci z najbardziej znanych pracowni w kraju. Część z nich wygłosi otwarte wykłady, w których uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy.

Kaliszan i gości z zewnątrz zapraszamy, niemal codziennie, na prelekcje związane z zagospodarowaniem miejskiej przestrzeni. 9 maja o godzinie 14:30 w auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w ramach otwarcia warsztatów wykład inauguracyjny wygłosi Maciej Mycielski – architekt-urbanista z pracowni MAU Mycielski Architekture & Urbanism.

W kolejnych dniach prowadzącymi otwarte prelekcje będą m.in. dr hab. inż. arch. Małgorzata Hanzl z Politechniki Łódzkiej, Michael Kunat z Kunat Architekten Berlin, Marcin Kościuch z Ultra Architects i Piotr Ratajkiewicz ze Studia DL. Warsztaty zakończą się 15 maja prezentacją wykonanych przez studentów projektów oraz dyskusją na ich temat.

Program otwartych wykładów  
Piątek, 10 maja 2019
godz. 16:30, stara aula WPA-UAM, ul. Nowy Świat 28-30  
Wykład Michaela Kunata z Kunat Architekten Berlin – prezentacja projektów mieszkaniowych realizowanych przez pracownię w Niemczech
godz. 17:00, stara aula WPA-UAM, ul. Nowy Świat 28-30
Debata pt: „Kształtowanie współczesnych standardów dla terenów mieszkaniowych w Polsce”

Sobota, 11 maja 2019
godz. 15:00, stara aula WPA-UAM, ul. Nowy Świat 28-30  
Wykład dr hab. inż. arch. Małgorzaty Hanzl z Politechniki Łódzkiej pt: „Rola znaczenia dla tworzenia i projektowania przestrzeni miejskich”
godz. 18:00, Sala Recepcyjna ratusza, Główny Rynek 20
Prezentacja dotycząca twórczości i dokonań zawodowych zaproszonych tutorów

Niedziela, 12 maja 2019
godz. 18:30, stara aula WPA-UAM, ul. Nowy Świat 28-30
Wykład Marcina Kościucha z Ultra Architects pt: „Nominowanie do nagrody Mies van der Rohe”

Poniedziałek, 13 maja 2019
godz. 18:15 – 20:00, sala Kościoła Bożego w Chrystusie, ul. Towarowa 1
Wykład Piotra Ratajkiewicza ze Studio DL pt: „Oświetlenie przestrzeni publicznych jako kreacja otaczającej przestrzeni”

Środa, 15 maja 2019
godz. 13:00, aula WPA-UAM im. profesora Jerzego Rubińskiego, ul. Nowy Świat 28-30
Podsumowanie warsztatów. Prezentacja projektów warsztatowych wraz z dyskusją o przedstawionych pomysłach.

 

W kaliskim ratuszu goszczą studenci architektury oraz wykładowcy, którzy przyjechali do naszego miasta w ramach warsztatów Architektour 2019. Uczestnicy warsztatów spotkali się dziś z władzami miasta, urzędnikami, specjalistami i inwestorami, by porozmawiać o obszarach Kalisza, dla których będą opracowywać koncepcje zagospodarowania. Informacja o spotkaniu znajduje się TUTAJ.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Studenci, którzy przyjechali do Kalisza w ramach warsztatów architektonicznych Architektour, zwiedzili wczoraj miasto. Atrakcje grodu nad Prosną pokazali im przewodnicy PTTK. Relacja ze zwiedzania TUTAJ.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dziś odbyło się oficjalne otwarcie ogólnopolskich warsztatów architektonicznych Architektour 2019, których współorganizatorem i gospodarzem jest Miasto Kalisz. TUTAJ znajduje się fotorelacja z inauguracji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty Architektour 2019 to nie tylko opracowywanie przez studentów koncepcji zagospodarowania zdegradowanych terenów miasta. To także liczne otwarte wykłady i debaty, których prelegentami będą znakomici architekci i wykładowcy akademiccy. Z ich sylwetkami można zapoznać się TUTAJ.

Reklama_________________________________________________________________________________________________________


 
 
   

Kliknij:

__________________________________________________________________________________________________________

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA