BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Deklaracja Zdrowia Rodziny

11.06.2019 / czytano: 99 razy

Zakończyła się Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny. Kaliskie sympozjum zwieńczone zostało podpisaniem przez prezydenta miasta, naukowców i przedstawicieli jednej z kaliskich familii Deklaracji Zdrowia Rodziny.

REKLAMADeklaracja Zdrowej Rodziny podpisana została przez prezydenta Krystiana Kinastowskiego, naukowców: prof. Witolda Zatońskiego -  pomysłodawcę konferencji i prezesa Fundacji „Promocja Zdrowia” w Nadarzynie, prof. Andrzeja Wojtyłę – rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i Leifa Aarø – twórcę tekstu deklaracji z Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz przedstawicieli trzypokoleniowej kaliskiej familii – Elżbietę Dębską, jej syna Krzysztofa z żoną Sandrą oraz ich dziecko, małego Teosia.

- Jestem dziś podwójnie zaszczycona. Nie tylko z powodu podpisania deklaracji, ale też dlatego, że ja niemal każdego dnia pracuję w rodzinach na rzecz zdrowia. Pracuję z dziećmi, młodzieżą, rodzicami, których rodziny zmagają się z cukrzycą. Staram się przenosić na nich działania prozdrowotne, bo uważam, że rodzina to miejsce, w którym powinno rodzić się wszystko to, co najlepsze  – powiedziała Elżbieta Dębska.

Deklaracja zawiera tezy i wskazania, których przestrzeganie może przyczynić się do wzrostu ogólnego poziomu zdrowia publicznego. Dotyczą one przede wszystkim unikania wszelkich używek i prowadzenia odpowiedniego trybu życia, a także wskazują, jakie profity może dzięki temu osiągnąć organizm. Krok, który zrobiło Miasto Kalisz podpisując ją, może okazać się początkiem dużej kampanii na rzecz szerzenia zasad zdrowego stylu życia, na co liczą inicjatorzy i uczestnicy Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny.

Organizatorami sympozjum były Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Miasto Kalisz, World Prevention Alliance in Lyon oraz Fundacja „Promocja Zdrowia” w Nadarzynie, a współorganizatorami: Harvard University. Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, University College London, Columbia University, Norwegian Institute of Public Health oraz University of Bath.

Reklama_________________________________________________________________________________________________________


 
 
   

Kliknij:

__________________________________________________________________________________________________________

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA