BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Scholowa rodzina z Chicago gości w Kaliszu

15.07.2019 / czytano: 184 razy

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek spotkał się dziś z zespołem PaSO Strings z Chicago, który uczestniczy w tegorocznych Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej.

REKLAMAPaSO Strings tworzą uczniowie Akademii Muzyki Paderewski Symphony Orchestra of Cicago. Zespół wykonuje muzykę różnych epok i gatunków. Instruktorami są Barbara Bilszta-Niewrzoł oraz Wojciech Niewrzoł.

Jak podkreślają artyści: - Zainteresowanie muzyką dawną wiąże się z promocją polskiej muzyki i dorobku kultury polskiej w USA.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do rozmów o mieście, muzyce oraz planach na przyszłość. Wiceprezydent wręczył gościom pamiątki związane z Kaliszem.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum" - prezes Małgorzata Jackowska i Łukasz Pieniążek, 

Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej stanowią kontynuację cyklicznego Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. W tym roku udział w nich zadeklarowało osiem zespołów z: Kielc, Suchej Beskidzkiej, Dobroszyc, Mielca, Lęborka, Białegostoku, Ostrzeszowa i Chicago.

Reklama_________________________________________________________________________________________________________


 
 
   

Kliknij:

_______________________________________________________________________________________________________

pp12

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA