BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Bardzo kobiecy koncert

czytano: 176 razy

W grudniowej odsłonie Jazzującego Muzeum wystąpiła Ida Zalewska. Wokalistce towarzyszyli Mateusz Gawęda (fortepian) oraz Michał Jaros (kontrabas).

REKLAMAKoncert zatytułowany „Women” był swoistym połączeniem jazzu, bluesa i soulu i złożyły się na niego poruszające piosenki takich znakomitości jak: Etta James, Billie Holiday, Aretha Franklin, Nina Simon, Nancy Wilson, Ella Fitzgerald, Tina Turner, Whitney Houston oraz wielu innych. Dzięki zaskakującym aranżacjom oraz niepowtarzalnej wokalnej interpretacji udało się Idzie Zalewskiej odkryć na nowo urodę znanych powszechnie piosenek.

Znalezione obrazy dla zapytania muzeum ziemi lubuskiej jazzujące muzeum     Młoda artystka porwała publiczność nie tylko świetnym głosem, ale również swobodą, znakomitym stylem i „tym czymś”, co przynależne jest twórcom bardzo już świadomym.
Podczas występu artystom towarzyszył obraz nadrealistyczny Jacka Rykały „Proszę zamykać” z 1989 roku. Postać tego twórcy, realizującego się w różnych formach sztuki (malarstwo, teatr), przedstawił Leszek Kania. Wprowadził przybyłych w świat śląskiej rzeczywistości, tak bliskiej malarzowi. Odchodzących już w przeszłość familoków, których drobny wycinek uchwycony został na obrazie pochodzącym z kolekcji MZL.
Autor: Alicja Błażyńska

Galeria zdjęć

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA