BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Janusz Białas – Recenzja książki ,,Naga prawda,,

czytano: 148 razy

Jest to pierwszy tom obszernej biografii? autobiografii? czy może czystej fikcji? Książki tej na pewno nie można traktować od strony literackiej, gdyż autorka pisze prostym, komunikatywnym stylem, który pozbawiony jest większości środków stylistycznych znanych z podręczników poetyki.

REKLAMANarracja prowadzona jest linearnie i raczej nie zbacza w kierunku dygresji. Jak się okaże w trakcie lektury, środki takie nie są koniecznie potrzebne, gdyż wartkość narracji i zmienność opisanych w książce sytuacji nie pozostawia miejsca na zastanawianie się, albowiem akcja książki gna go przodu niczym rozpędzona lokomotywa, przed którą otwarte są wszystkie semafory.

Narratorka, która nazywa się tak samo jak autorka książki, opowiada historię swego życia. A życie to bogate jest w bezlik zdarzeń, wzlotów, upadków, powstawania na równe nogi, wplątywania się w podejrzane sprawy i dziwne środowiska. Bohaterka jest osobą z jednej strony poddającą się wydarzeniom, ale kiedy znajduje się przez to w matni, zawsze podejmująca walkę o swoje.     Znalezione obrazy dla zapytania kate bush naga prawda
Kate charakteryzuje silna wola życia i udziału we wszystkich jego przejawach. Skosztować wszystkiego, poznać zakazane smaki, tak mogłyby brzmieć jej życiowe motta. Z drugiej więc strony nigdy się nie poddaje i walczy o swoje. Jest osoba odważną i minimalizująca ewentualne negatywne skutki, gdyż porażki nie bierze nigdy pod uwagę. To nie jest jej styl. Nie ma problemu z rodzajem podejmowanego zajęcia; w zależności od sytuacji życiowej pieniądze zdobywa wszelkimi możliwymi sposobami (szczegóły w książce), lub wydaje ogromne sumy nie licząc się z ilością zer po pierwszej cyfrze. Me gest. Ceni przyjaźń. Dobrocią odpłaca za dobroć.

Reklama_____________________________________________________________________________________________________

Zakupy spożywcze
i agencja pocztowa

Zakupy w Zielonej Górze
www.WDomowychCenach.pl
Tel. (w godz. 7-22) 509 - 366 - 383   bartek_kalarus(at)iguana.net.pl
do domów, biur, warsztatów itp.
  Bezpłatnie przywozimy

______________________________________________________________________________

Jest zwykłą przeciętną kobietą, która miała jak do tej pory (mają się ukazać jeszcze dwa tomy tego cyklu) życie pełne niezwykłych, często aż trudnych do uwierzenia wydarzeń. Raz jak w bajki życie podobne do rodziny Carringtonów, innym razem na dnie. W skrócie można porównać historię Kate do stereotypowego pucybuta, który został milionerem, by w końcu znów zostać pucybutem.

Dla wielu atutem książki może być opis lat 90-tych ubiegłego wieku, czasu przeobrażeń, powstawania wielkich fortun, pierwszych kroków w ówczesny dziki kapitalizm. Czas wielkich możliwości.
Nie jest to lektura dla każdego, ale miłośnik wartkiej wciągającej akcji pozbawionej zbędnych opisów przyrody na pewno „Naga prawdę” 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA