BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Atrakcje Sri Lanka - poznaj jej wszystkie sekrety razem z biurem Logos Tour!

26.03.2019 / czytano: 3085 razy


Sri Lanka to niewielkie państwo znajdujące
się w Azji Południowej położone w całości
na wyspie Cejlon. Cała jej powierzchnia
jest usytuowana w zasięgu klimatu tropikalno-monsunowego, co sprzyja miłośnikom rajskich klimatów, ciepłej pogody i wszystkim osobom potrzebującym wypoczynku od szarej codzienności.

Jednak atrakcje Sri Lanki to nie tylko piaszczyste plaże, błękitna woda oraz palmy.

REKLAMADla wczasowiczów spragnionych przygody oferujemy wycieczki objazdowe po całej wyspie wraz ze zwiedzaniem najciekawszych obiektów i miejsc - zachwyci pięknem przyrody, bogatą historią i niecodziennymi miejscami, których nie zobaczymy w żadnym innym miejscu.

Święte miasto
 
Anuradhapura to miasto ruin, historyczna stolica buddyjskiego państwa założona w IV w. p.n.e. Legenda powstania miasta głosi, że mniszka buddyjska Sanghamitta przywiozła i ofiarowała królowi Sri Lanki Devanampiyatissowi gałąź ze świętego drzewa Bodhi, pod którym miał medytować i doznać oświecenia Budda. Miejsce pełne najstarszych na Cejlon świątyń (dagobamów), klasztorów, królewskich basenów. Znajduje się tu również jedno z najstarszych drzew świata (liczy około 2250 lat) - Drzewo Bo, mające być szczepem drzewa Bodhi, pod którym budda doznał oświecenia.
 
Skała Sigiriya
 
Sigiriya, inaczej Lwia skała to 180-metrowa bryła magmy, która pozostała po już dawno wygasłym wulkanie. Znajduje się tutaj stanowisko archeologiczne oraz ruiny starożytnej twierdzy i pałacu zbudowanych za czasów panowania króla Kassapy (473-491). Oprócz zachowanych fundamentów pałacu na ścianach skalnych można podziwiać freski roznegliżowanych kobiet. Lwia skała to jeden z siedmiu obiektów Sri Lanki wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 
Przyprawowy raj 
 
Pod terminem atrakcje Sri Lanka, kryją się nie tylko starożytne ruiny, ale także dary prosto od matki natury. Przebywając w okolicy Matale warto urządzić sobie krótki postój, aby złożyć wizytę w ogrodzie przypraw. Możemy podziwiać tutaj bujnie rosnące drzewa pieprzowe i cynamonowe, zobaczyć jak rośnie wanilia, kardamon, ananas, curry oraz kokos. Po krótkim spacerze miło jest wypić miejscową herbatę w ogrodzie.
 
Kandy
 
Kandy to drugie co do wielkości miasto w Sri Lance. Z pewnością zasługują na uwagę tutaj Królewskie Ogrody Botaniczne, Łaźnie oraz Pałac Królowych, oraz sala audiencyjna zbudowana z drewna. W Świątyni Zęba mieści się ząb Buddy - jest to najważniejszy relikt państwa Sri Lanka oraz istotne miejsce dla wyznawców buddyzmu.
 
Słonie w Pinnaweli
 
Sierociniec dla słoni powstał 16 lutego 1975 roku, aby chronić małe słoniątka, które z różnych powodów straciły swoje matki lub zostały porzucone. Przy samym powstaniu sierocińca słoniątek było 5, jednak z roku na rok przybywało ich coraz więcej i w tym momencie znajduje się ich około 100. Jest to jedna z najczęściej odwiedzana atrakcja Sri Lanki, możemy tutaj obejrzeć pokaz karmienia słoników oraz podziwiać kąpiele całego stada w rzece.
 
Nuwara Eliya
 
Położona ponad 1900m nad poziomem morza górska miejscowość nazywana "Małą Anglią" ze względu na jej charakterystyczną angielską zabudowę. Znajdziemy tutaj liczne plantacje herbaty i malownicze wodospady. Idealna miejscowość wypoczynkowa dla osób aktywnych, lubiących poranny trekking po okolicznych wzgórzach lub długie spacery.

   
Kalutara
 
Wybrzeże Kalutara położone jest między Wybrzeżem Kolombo, Sabaragamuwa i Wybrzeżem Bentota-Galle, nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Brzeg stworzony jest w piaszczystych plaż, krystalicznie czystej wody z licznymi rafami koralowymi. Miasto Kalutara 
kiedyś słynęło z przypraw, po które chętnie przypływano nawet z Europy. Obecnie wartymi uwagi obiektami w mieście są Zamek Richmond oraz stupa Gangatilaka z wnętrzem ozdobionym 74 malowidłami przedstawiającymi historię poprzednich wcieleń Buddy.
 
Stolica Sri Lanki
 
Kolombo to największe miasto na całej wyspie. Ze względu na burzliwą historię i wielokulturowość obecnych jest wiele świątyń - nie tylko buddyjskich, ale także hinduistycznych oraz muzułmańskich. 
 
Sri Lanka to niewielkie państwo z ogromną historią. Każda atrakcja Sri Lanki jest warta uwagi - od najstarszych na świecie świątyń po przepiękne góry, wodospady oraz plaże.


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA