BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Badania genetyczne zmienią przyszłość medycyny

29.05.2022 / czytano: 1285 razy


   
Genetyka jest źródłem wielu informacji. Coraz większe jest znaczeniu badań genetycznych w zapobieganiu chorobom.

To zmieni przyszłość medycyny.

 
Dzięki testowi DNA można poznać swoje genetyczne predyspozycje do pewnych chorób.
 
Wiodącą placówką badawczą w dziedzinie badań genetycznych jest 24Genetics. Dzięki testowi zdrowia DNA 24Genetics można uzyskać przegląd wielu zagro-
żeń dla zdrowia.

REKLAMAJeśli konieczna jest diagnoza dotycząca konkretnej choroby, istnieją testy DNA, które analizują cały gen lub geny zaangażowane w daną chorobę lub fenotyp. Nadają się one również do użytku klinicznego, po potwierdzeniu dodatkowymi testami, ukierunkowanymi na uszczegółowione parametry. Warto skonsultować się z lekarzem lub genetykiem w celu rozważenia potrzeby wykonania takiego wstępnego testu.
 
Dzięki wiedzy o DNA można zapobiec przenoszeniu różnych chorób monogenowych na swoje przyszłe dzieci. Analizy DNA pod kątem zdrowia genetycznego są prawdopodobnie najbardziej wszechstronnymi testami DNA. Wynikiem Testu DNA 24Genetics jest 7 szczegółowych raportów
z wieloma danymi dla każdej z tych 7 kategorii. 
 
- Analizujemy ponad 700 000 markerów genetycznych – mówią specjaliści 24Genetics.
- Wyodrębniamy z nich wyniki oparte na najbardziej prestiżowych badaniach genetycznych z wykorzystaniem złożonych algorytmów.
 
Badania genetyczne 24Genetics pozwalają na badania korzeni przodków w DNA. Stanowią one genetyczne dziedzictwo osoby i służą do tego, aby poprawnie stosować te algorytmy. Obliczanie predyspozycji genetycznych może się różnić w zależności od pochodzenia etnicznego. Na przykład, ryzyko zachorowania na raka piersi u osoby pochodzenia afrykańskiego jest obliczane inaczej niż u osoby pochodzenia skandynawskiego. 
 
24Genetics jest prawdopodobnie jedyną placówką badawczą w Europie, która przeprowadza tego typu badania genetyczne i analizę korzeni przodków przed prawidłowym zastosowaniem algorytmów, które umożliwiają  również przeanalizować, czy DNA należy do mężczyzny czy do kobiety. 

 
Badania genetyczne DNA

W badaniach DNA można wykazać nawet ewentualne choroby genetyczne.
 
W ten sposób można zastosować badania, które są najlepiej dopasowane do każdej osoby. Raporty 24Genetics zawierają największą możliwą ilość praktycznych informacji pozyskanych
na podstawie danych genetycznych dostępnych w teście. Wykrywane są patogenne mutacje wskazujące na zagrożenie zachorowaniem na określone choroby lub brak wskazań. 
 
Zaznaczyć jednak trzeba, że informacje genetyczne dostarczone przez 24Genetics nie nadają się do użytku klinicznego lub diagnostycznego bez potwierdzenia ich ukierunkowanymi testami. Jeśli lekarz lub pracownik służby zdrowia jest szczególnie zaniepokojony wykrytą mutacją, przepisze drugi test genetyczny - do użytku klinicznego, dla potwierdzenia tych mutacji. Testy 24Genetics służą jednak do pozyskania bardzo istotnych informacji, które zazwyczaj są pomijane.
 
 
Niektóre z chorób mogą być obecne w naszych genach

Ale mogą nie ujawniłć się u nas. Możliwe jednak, że mogą się one objawiać u naszych dzieci i wnuków. Dzięki Testowi Zdrowia DNA można zidentyfikować wiele z nich i podjąć odpowiednie działania. Oprócz tego istnieją techniki pozwalające zapobiec przekazywaniu niektórych z tych chorób naszemu potomstwu. Analizowane są mutacje genetyczne mogące powodować choroby dziedziczne, które mogą być przekazane na przyszłe dzieci. Można być nosicielem niektórych z nich i nigdy nie zachorować na nie, ale istnieje ryzyko, że przyszłe potomstwo na nie zachoruje. Są to przede wszystkim choroby monogenowe.
 
Badanie genetyczne pod kątem chorób dziedzicznych zarówno przyszłego ojca, jak i przyszłej matki przed poczęciem dziecka jest najmądrzejszym posunięciem, aby zminimalizować obawy
o to, że dzieci mogłyby cierpieć na takie choroby. Jeśli takie choroby występują w rodzinie osoby badanej, niezbędne jest wykonanie badań genetycznych. Znając te dane, genetyk będzie w stanie udzielić wskazówek, jak postępować.
 
A także posiadanie nformacji genetycznych może być też pierwszym krokiem w kierunku medycyny spersonalizowanej. Każda osoba powinna być leczona w inny sposób. Leki, które są bardzo skuteczne w przypadku niektórych osób, nie są skuteczne dla innych. Jednym z kluczy do rozszyfrowania, które metody leczenia będą najbardziej odpowiednie dla danej osoby, są jej geny. Test Zdrowia DNA 24Genetics zawiera dane dotyczące genetycznych predyspozycji do kilkudziesięciu leków. Jest on zatem wskazówką dla lekarza w przepisaniu najodpowiedniejszych dla pacjenta leków. Znaczenie doradcy genetycznego, takiego jak 24Genetics, jest kluczowe dla analizy genetycznej i medycyny spersonalizowanej.
 
Testy DNA 24Genetics mają charakter profilaktyczny
 
Testy  DNA  przeprowadzane  są  poprzez  analizę  części  wariantów  genetycznych  organizmu
- około 720 000 z 3,2 miliarda. Posiadanie predyspozycji do zachorowania na daną chorobę lub patologię nie oznacza, że osoba badana na pewno na nią zachoruje. Istotną rolę odgrywa wiele innych czynników zewnętrznych (środowiskowych) oraz związanych ze stylem życia.

Może również dojść do pojawienia się choroby, do której nie wykazano predyspozycji. Z tego powodu placówka badawcza 24Genetics zawsze zaleca konsultację z lekarzem lub genetykiem w celu zbadania konkretnych obszarów, zwłaszcza jeśli przypadki te są dziedziczne. Jeśli specjaliści zalecą wykonanie analizy DNA, należy ją wykonać.


 Materiał zewnętrzny

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA