BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Badania nieniszczące i ich wpływ na górnictwo

13.02.2016 / czytano: 533 razy


Górnictwo stanowi bardzo ważny i dochodowy obszar gospodarki naszego kraju.

Bezpieczeństwo osób wykonujących zawód górnika jest znacznie bardziej narażone na różnego rodzaju działania niepożądane, niż jakiegokolwiek innego zawodu. Górnicy stanowią bowiem tę grupę zawodową, której ryzyko podczas wykonywania pracy jest bardzo duże.




REKLAMA



Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby wykonywać ten zawód zgodnie z określonymi normami. Normy te dotyczą nie tylko maszyn, które są wykorzystywane w pracy górnika ale przede też zachowania górników pod ziemią. Oczywiście, jeśli ktoś wykonuje ten zawód to jest do tego profesjonalnie przygotowany.

Niemniej jednak, cały czas prowadzone są badania, które mają na celu zwiększenie komfortu pracy, a co za tym idzie – także zmniejszenie ryzyka zawodowego pracy górników.

Badania te, nazywane też badaniami nieniszczącymi są jednak bardzo czasochłonne i wymagają ogromnej ilości pracy nie jednej, a nawet kilku czy kilkunastu osób.

Te osoby to specjaliści w takich dziedzinach, jak rzeczoznawstwo maszyn i urządzeń technicznych wykorzystywanych przemyśle górniczym, ale też geodeci czy geolodzy.
   

Prace prowadzone nad poprawieniem jakości bezpieczeństwa górników są zatem dość skomplikowanym procesem, choć, jak już zostało to wspomniane wcześniej – bardzo istotnym.

Bezpieczeństwo ważne jest w praktycznie każdym zakładzie pracy, natomiast zawody, które znajdują się w grupie ryzyka, o podwyższonym niebezpieczeństwie. Górnictwo jest w tej grupie, a co więcej, jest ono jedną z wiodących grup w tym dość specyficznym rankingu. Dlatego też prace nad badaniami nieniszczącymi są tak istotne. Cały czas jednak społeczeństwo nie jest świadome tego, jak ważne są one w całościowym odbiorze pracy górnika, a to także ważny czynnik. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że badania nieniszczące są takie istotne. Często bowiem pokutuje w nas przekonanie, ze wpływ kopalni na otoczenie jest znikomy. A jest przecież zupełnie odwrotnie.

(a)



Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA