BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Będą pomagać Sądeczanom i promować region

26.05.2014 / czytano: 1341 razy

Dwójka Sądeczan Tomasz Solecki oraz Tomasz Michałowski ma poprzez projekt VANTAGO „Dopisujemy daty do marzeń” pomagać mieszkańcom  regionu w rozwoju osobistym a przy okazji promować Sądecczyznę. Przed kilkoma dniami wystartowali z tym innowacyjnym projektem na portalu PolakPotrafi, 

REKLAMAStawiamy na rozwój i aktywne działanie. Inspirujemy do zmiany mentalności i wzięcia odpowiedzialności za własne życie. Marzenia to plany bez wyznaczonej daty. To właśnie ten brak konkretów sprawia, ze pozostają one na ogół niespełnione. VANTAGO pomaga ustawić stoper i wystartować w wyścigu o wpływ, a nie tylko bierną obserwację własnego życia- mówią autorzy projektu.
 
Nowy Sącz słynie z szeroko rozumianej przedsiębiorczości, tu narodziły się jedne z największych firm, o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, ale nawet globalnym, jak chociażby drugi na świecie producent okien dachowych FAKRO, słynne Lody braci Koral i wiele innych. Nowy Sącz przez wieki był miastem wielokulturowym, a jego największymi skarbami byli niezwykli ludzie. Chcemy pokazać przykłady Sądeczan, którzy swoje fortuny budowali w garażach. Chcemy przybliżyć, też wspaniałe momenty historii regionu w sposób przyswajalny dla młodych ludzi, tak żeby zapamiętali choćby kilka faktów, jak np.: 
- że to u nas przygotowywano plany i strategie bitwy pod Grunwaldem,
- że na deskach teatru w Nowym Sączu debiutowała Helena Modrzejewska,
- że w Nowym Sączu urodził się Carl Menger - założyciel austriackiej szkoły ekonomii,
- a w listopadzie 1918 roku po raz pierwszy w niepodległej Polsce, orkiestra oficjalnie odegrała Mazurka Dąbrowskiego.

Takich niezwykłych zdarzeń było w historii miasta znacznie więcej- wylicza Tomasz Michałowski.
 
Aspekt historyczny, dobre przykłady sądeckich przedsiębiorców, którzy stworzyli fortuny, przykłady osób, które pochodzą stąd, a osiagają sukcesy w skali często globalnej to jedna cześć. Drugą odsłonę będą stanowiły prelekcje i warsztaty prowadzone przez Tomasza Soleckiego, który jest autorem motta „Razem Kreujemy Lepszą Rzeczywistość”. Każdy z eventów, które będą odbywały się co kwartał poruszał będzie inny temat związany z rozwojem zarówno osobistym, jak i biznesowym. Będzie przewidziany czas na marketing oraz rozmowę z Twórcami oraz Ambasadorami. Projekt ma na celu rozbudowanie społeczności ludzi aktywnie angażujących się w zmianę, którzy zamiast narzekania i wyszukiwania dziury w całym biorą odpowiedzialność za swoje życie i świadomie kreują swoją rzeczywistość
 
 
Na specjalnie utworzonym profilu społecznościom Facebook , autorzy projektu codziennie prezentują postępy w pracach  nad projektem. Vantago już zdecydowało się wesprzeć wielu znanych postaci wśród, których warto wymienić m.in. Katarzynę Krzeszowską miss Polski, Tomasza Kowala wicemistrza Europy w StongMan oraz Krzysztofa Golonkę mistrza świata w trickach piłkarskich.
  
Vantago wspierać można poprzez witrynę PolakPotrafi:
http://polakpotrafi.pl/projekt/lepsza-rzeczywistosc


Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA