BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe - zadbaj o odpowiednią ochronę!

10.02.2020 / czytano: 1087 razy

 
Ogień to żywioł, który niszczy wszystko, co napotka na swojej drodze. Pożar może być nie tylko przyczyną uszkodzenia mienia i kosztownych strat, ale również zagrozić ludzkiemu zdrowiu i życiu. 

Dlatego tak ważne jest wdrożenie w budynkach odpowiednich systemów i procedur, które mają
na celu zabezpieczenie przed wybuchem pożaru oraz rozprzestrzenianiem się ognia, jeśli dojdzie do zapłonu.

REKLAMABezpieczeństwo przeciwpożarowe Warszawa
 
Podstawową zasadą jest zainstalowanie odpowiednich zabezpieczeń w kon-
strukcji budynku. Można do nich zaliczyć między innymi stosowne impregnaty, obudowy i lakiery do drewna, farby pęczniejące, obudowy płytowe i natryski do stali oraz natryski
i obudowy do elementów żelbetowych,
a także ściany oddzielenia przeciwpożarowego, przepusty instalacji, zabezpieczenia przewodów wentylacyjnych, zabudowę instalacji elektrycznej czy szczeliny i dylatacje ogniochronne oraz odpowiednie zaimpregnowanie tkanin.
   

Poza tym, niezbędne jest zainstalowanie sprzętu gaśniczego oraz wywieszenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i przygotowanie planu ewakuacji. Bardzo przydatne są też odpowiednie systemy elektroniczne, na przykład czujniki dymu.

 
Jak uniknąć pożaru?
 
Przede wszystkim należy dbać o zainstalowanie i konserwację systemów przeciwpożarowych w budynku. Powinno się również uniknąć rozpalania otwartego ognia (poza wyznaczonymi do tego celu miejscami) i nie pozostawiać urządzeń elektrycznych włączonych bez nadzoru. Należy też regularnie kontrolować stan instalacji elektrycznej i gazowej, a w razie jakichkolwiek wątpliwości natychmiast skonsultować się z fachowcem (w nagłej sytuacji powinno się wezwać Straż Pożarną, Pogotowie Energetyczne lub Pogotowie Gazowe). Przede wszystkim zaś należy przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.

 
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Warszawa
 
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego zawiera wskazówki pozwalające uniknąć wybuchu pożaru, a w razie jego wystąpienia zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i ułatwić bezpieczne opuszczenie budynku. Jeżeli interesuje cię wdrożenie kompleksowego systemu zabezpieczeń w twoim budynku, zajrzyj pod link bezpieczeństwo przeciwpożarowe warszawa - znajdziesz tam szerokie spektrum usług z zakresu wykonywania zabezpieczeń ogniochronnych i dokumentacji ochrony przeciwpożarowej, a także możliwość przygotowania budynków do odbioru przez Państwową Straż Pożarną.

Więcej: TechFire.pl 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA