BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Biura rachunkowe Poznań – dlaczego warto postawić na profesjonalistów z doświadczeniem?

22.12.2018 / czytano: 1769 razy


Każdy przedsiębiorca potrzebuje kogoś, kto
zajmie się procesami księgowymi związanymi
z prowadzoną przez niego działalnością. Może
on zatrudnić własną księgową lub skorzystać
z oferty zewnętrznego biura rachunkowego.
Jeśli chcemy zaoszczędzić i korzystać z usług
profesjonalistów, to jak najbardziej warto
skorzystać z drugiego wariantu. Decydując
się na współpracę z nowoczesnym biurem
księgowym, możliwe jest zoptymalizowanie
działalności firmy oraz zaoszczędzenie pie-
niędzy i przeznaczenie ich na rozwój biznesu.
Dlaczego warto i jakie usługi świadczą biura
rachunkowe?REKLAMABiura rachunkowe Poznań – dlaczego warto postawić na profesjonalistów z doświadczeniem?
 
 
Zatrudnianie własnej księgowej nie jest koniecznością, gdyż można korzystać z usług profesjonalnego biura rachunkowego, które posługuje się nowoczesnymi technologiami i nieustannie podnosi kwalifikacje swoich pracowników. Oprócz wciąż aktualizowanej wiedzy można liczyć także na łatwy dostęp do dokumentów w każdym momencie oraz na sprawną komunikację i obieg dokumentów. Biura rachunkowe współpracują z prawnikami, doradcami i asystentami podatkowymi oraz ekspertami telefonicznymi i dedykowanymi. Ponadto licencjonowane biuro posiada polisę ubezpieczeniową, która chroni przedsiębiorcę przed zagrożeniami na skutek ewentualnych błędów biura. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na to, aby zajmować się samemu księgowością.

 
Jakie usługi świadczą biura rachunkowe?
 
Profesjonalne biuro rachunkowe posiada własną stronę internetową,
na której znajduje się lista świad-czonych usług, które oferuje.

Dzięki temu potencjalni klienci mogą 
w łatwy i szybki sposób sprawdzić,
czy będzie ono w stanie spełnić jego wymagania i potrzeby.

Każde biuro rachunkowe pełni usługi, które można podzielić na trzy grupy. Pierwsza z nich dotyczy podatków,
   
a więc usług związanych z prowadzeniem ksiąg przychodu i rozchodu oraz ewidencją/kontrolą formalną i rachunkową. Biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem księgi głównej i ksiąg pomocniczych, ewidencji środków trwałych i wyposażenia, prowadzeniem rozrachunków z odbiorcami i dostawcami, dokonywaniem rozliczeń w zakresie podatku (dochodowego, od towarów i usług), sporządzaniem rocznych sprawozdań finansowych i sprowadzań statystycznych oraz wspiera merytorycznie w przypadku kontroli (podatkowych i skarbowych).

Do zadań biura rachunkowego zalicza się ewidencję przychodów i kosztów oraz ewidencję analityczną środków trwałych i wyposażenia. Zajmuje się ono również ewidencją sprzedaży i zakupu do celów podatku VAT. Można zlecić obsługę pracowników i rozliczanie właścicieli, sporządzenie deklaracji do US i ZUS, zamknięcie miesiąca i zamknięcie roczne wraz z zeznaniami podatkowymi.
 
Druga grupa usług dotyczy kadr, co związane jest ze wszystkimi usługami dotyczącymi zatrudnionych w firmie pracowników. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozliczenia z ZUS i rozliczenia podatków dochodowych oraz o sporządzanie kartotek pracowników. Jeśli chodzi o zakres kadr, to biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem pełnej dokumentacji kadrowej wraz z kartami osobowymi, sporządzaniem i dostarczaniem deklaracji/rozliczeń do ZUS i US, informowaniem o zmianach przepisów z zakresu obsługi kadrowej, prowadzeniem kartotek wynagrodzeń i kart urlopowych, rozliczaniem wynagrodzeń za czas choroby, sporządzaniem sprawozdań statystycznych w zakresie spraw pracowniczych i bieżącą obsługą osób zatrudnionych w firmie.

Do zadań biura rachunkowego z zakresu płac należy także obliczane wynagrodzeń i sporządzanie list plac, obsługa umów cywilnoprawnych, kompleksowa obsługa rozliczeń do ZUS oraz tworzenie dokumentów zgłoszeniowych do ZUS płatników i ubezpieczonych. W trzeciej grupie znajdują się wszystkie usługi wykraczające poza podatki i obszar kadr, typu analiza rynku.

Więcej: https://biuro-onesta.pl


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA