BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Budowa domu w czasie pandemii. Espiroinvestment

24.11.2020 / czytano: 1472 razy

 
Epidemia trwa i niestety, nawet powszechna akcja szczepień nie zakończy szybko problemu.

Epidemiolodzy przewidują, że jeszcze do 2022 roku będą kolejno następowały po sobie okresy poprawy statystyk zachorowań, ale też trzeba się liczyć z nawracaniem epidemii, zmuszającej do zachowywania dystansu społecznego, częstego przebywania w mieszkaniach i domach.

REKLAMA



Eksperci rynku nieruchomości w sposób zauważalny obserwują zwiększone zainteresowanie budowaniem domów jednorodzinnych, bo przez już wiele miesięcy kończącego się, 2020 roku wszyscy przekonaliśmy się, jak cenny jest nasz domowy azyl i jak wygodnie i atrakcyjnie mieszkają szczęśliwi posiadacze własnych domów za miastem, z tarasem i ogrodem.
 
Obecna sytuacja zachęca do takich inwestycji, bo ceny materiałów budowlanych obecnie są przystępne, a zapewne wzrosną po ustaniu epidemii oraz łatwo obecnie są dostępne ekipy fachowców. Prywatni inwestorzy, posiadający oszczędności na budowę domu lub spełniający warunki zdolności kredytowej, powinni właśnie teraz rozpocząć lub kontynuować prace budowlane lub modernizacyjne.  
 
Jak tanio zbudować dom?   W sieci znajdziemy wiele nagłówków sugerujących, że kalkulator, który znajduje się pod linkiem wskaże nam koszty budowy domu. Po wprowadzeniu podstawowych informacji rzeczywiście wskaże rząd wielkości kosztów, ale czy to wystarczające? Na co zwracać uwagę podczas wyboru i tworzenia projektu?  
 
Znana firma budowlana Espiroinvestment stawia na bezpieczeństwo, nie tylko w okresie epidemii i funkcjonalność realizowanych obiektów. Udziela informacji, jak funkcjonuje w tym szczególnym okresie.  
 
Konsultacje ze specjalistami:  www.espiroinvestment.pl   
 

Tradycyjne rozwiązania  
 
Przede wszystkim tradycyjne rozwiązania! Materiały, instalacje i technologie, które są zwykle stosowane wiążą się z niższą ceną. Dzieje się tak dlatego, że materiały w hurtowniach są dostępne w dużych ilościach, a ekipy budowlane są w stanie dokładnie określić koszt prac. Ponadto większa konkurencja obniża poszczególne stawki. Decydując się na indywidualne rozwiązania spotkamy się z pewnością z większymi kosztami.  
 

Prosta bryła budynku  
 
Wybierając lub tworząc projekt powinniśmy zwrócić uwagę również na kształt budynku – prosta i zwarta bryła to zdecydowanie niższe koszty. Cena budowy zwiększy się z pewnością, gdy dom składa się z przeszkleń o dużej powierzchni, w tym przypadku nie tylko wzrośnie koszt samej stolarki, ale również konstrukcji domu. Niekorzystnie na ostateczny koszt domu wpływają też dachy płaskie, tarasy i balkony – wybierając projekt zawierający te elementy mamy pewność, że cena budowy wzrośnie.  
 

Bloczki betonowe zamiast cegły  
 
W dużym uproszczeniu, najtańsze w budowie są domy z poddaszem i dwuspadowym dachem o nieskomplikowanej bryle. W przypadku, gdy zależy nam na ograniczeniu wydatków do minimum decydujemy się na budowę domu z bloczków betonowych, pokrycie dachu blachodachówką, ocieplenie styropianem, wentylację grawitacyjną, ogrzewanie za pomocą kotła gazowego i grzejników, okna PVC, bramę segmentową i stalowe drzwi.






 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA