BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny?

23.04.2020 / czytano: 1891 razy

 
W czasach pandemii koronawirusa ogromna liczba Polaków ma problemy finansowe. Wszystko przez konieczną izolację, która ma pomóc w walce z wirusem
i zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się. Zamknięte zostały nie tylko punkty gastronomiczne, ale również szereg lokali usługowych. Niektórzy stracili możliwość generowania zarobku.

Jeśli weźmiemy pod uwagę codzienne koszty utrzymania się oraz konieczność regulowania wcześniej zaciągniętych zobowiązań, okazuje się, że sytuacja finansowa jest naprawdę trudna.
 
Jednym z rozwiązań, by móc utrzymać płynność w domowym budżecie jest kredyt konsolidacyjny dostępny na 
https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny

Jak tego rodzaju produkt bankowy wspiera klientów instytucji bankowych?

Szczegóły przedstawiamy poniżej.


 

REKLAMACo to jest kredyt konsolidacyjny?

Sam kredyt konsolidacyjny jest wyjątkową propozycją banków, bo jego istotą nie jest oferowanie dodatkowych środków potencjalnym klientom. Chodzi o połączenie dotychczasowych zobowiązań, ale na znacznie lepszych warunkach. Dzięki temu kredytobiorca uzyskuje korzystniejszą formę spłaty należności. Pamiętajmy, że wcześniej brane kredyty mogą być o wiele droższe i wiążą się z koniecznością płacenia wyższych rat. Połączone zobowiązanie w ramach konsolidacji oferowane jest z uwzględnieniem atrakcyjnych form regulowania należności.
 

Niższe raty, wydłużony okres spłaty, możliwość dobrania dodatkowych środków, współpraca z tylko jednym bankiem, to tylko niektóre atuty, z jakich korzystać może kredytobiorca. Co ważne, kredyt konsolidacyjny poprawia także zdolność kredytową i daje szansę na otrzymanie pieniędzy w obliczu "czarnej godziny" czy niespodziewanych wydatków. Dzisiaj kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek to nic nowego, to wręcz jedyna opcja, by zdobyć środki na uregulowanie innych zobowiązań, w tym również tych pozabankowych, które znajdziesz na https://www.totalmoney.pl/chwilowki 
 
 
Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?
 
O kredyt konsolidacyjny chętni klienci banku ubiegają się na podobnych zasadach, jakie obowiązują w przypadku innych produktów. Co istotne, koniecznością jest wykazanie zdolności kredytowej, a więc zdolności do regulowania rat w wyznaczonym terminie. 


    Właśnie w ten sposób bank minimalizuje ryzyko ewentualnych problemów finansowych swoich klientów.
Analityk musi być pewny, że kredyt na nowych warunkach będzie spłacony.
 
 


W ramach analizowania zdolności kredytowej sprawdzana jest wysokość generowanych zarobków, stałe koszty miesięczne kredytobiorcy, ale również jego historia kredytowa. Oznacza to, że bank weryfikuje zachowanie potencjalnego klienta w zakresie spłaty wcześniej zaciąganych kredytów. Jeśli kredytobiorca spóźniał się ze spłatą rat albo posiada z ich tytułu zaległości, raczej nie ma szans na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego.
 
Okazuje się, że zdolność kredytowa to nie wszystko. By móc otrzymać kredyt konsolidacyjny konieczne staje się wskazanie zobowiązań kredytowych, które mają ulec połączeniu. Te mogą pochodzić z tego samego banku albo różnych instytucji. Nowy bank nie wydaje w tym zakresie żadnych rekomendacji.
 
Sama procedura zaciągania kredytu konsolidacyjnego jest prosta i tak naprawdę cały proces przeprowadza nowy bank. Kredytobiorca musi jedynie wskazać zobowiązania, które mają ulec połączeniu. Bank spłaca je i tworzy nowy, jeden kredyt. Od tej pory klient zobowiązuje się do regulowania jednej, połączonej raty, która najczęściej jest sporo niższa, aniżeli suma tych, które spłacano dotychczas.
 
 
Jak znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?
 
Kredytobiorca musi mieć na uwadze, że nie zawsze kredyt konsolidacyjny jest opłacalny, a każdą ofertę należy najpierw dokładnie zweryfikować. Jeśli nowe warunki są gorsze, takie zobowiązanie nie powinno być zaciągane. Klient banku musi też zastanowić się nad priorytetami, które mają zostać spełnione - niższa rata, dłuższy okres spłaty, a może komfort współpracy z tylko jednym bankiem? Na te pytania trzeba odpowiedzieć, zanim jeszcze zostanie złożony wniosek o połączenie kredytów.
 
Co ważne, kredyt konsolidacyjny oferowany jest praktycznie przez każdy bank, a te instytucje realizują własną politykę kredytową. Jak więc wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? Ranking jest optymalnym narzędziem, by móc dokonać oceny i podjąć najlepszą decyzję. To w tym zestawieniu z łatwością udaje się porównać oprocentowanie, wysokość raty, okres trwania umowy z nowym bankiem, dodatkowe ograniczenia czy bonusy, jakie oferuje dana instytucja.
 
Kolejnym narzędziem jest także kalkulator kredytowy, dzięki któremu można oszacować opłacalność konsolidacji pod względem kosztów. Pamiętajmy jednak, że ostateczne warunki kredytobiorca uzyskuje dopiero po otrzymaniu decyzji pozytywnej. Nie ma jednak wątpliwości, że dobrze dobrany kredyt konsolidacyjny stanowi korzyść dla kredytobiorcy na wielu płaszczyznach. Dzisiaj, w czasach kryzysu finansowego wielu Polaków jest to zresztą jedno z najchętniej zaciąganych zobowiązań. 
Publikacja promocyjna

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA