BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Co warto zobaczyć w Olsztynie? Podpowiadamy.

09.03.2018 / czytano: 1526 razy


Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego i sercem Mazur. Stanowi idealną bazę wypadową nad najpiękniejsze jeziora, ale nie tylko. 

Jeśli wybierasz się na Mazury, zostań w Olsztynie choć na jeden dzień. To miasto o bogatej historii, w którym znajdziesz wiele atrakcji.

REKLAMAPierwsze wzmianki o Olsztynie pojawiają się już w kronikach historycznych z XIV wieku. Historia łączy się tu z bogatymi tradycjami regionalnymi, a także z szeroką ofertą rekreacyjną. Dlatego – choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że stolica Mazur nie ma zbyt wiele do zaoferowania – znajdziesz tu wiele atrakcyjnych miejsc.

Oto te, których nie można przegapić.

Stare Miasto

Olsztyńska starówka prezentuje się wyjątkowo pięknie. Najciekawszym obiektem, który znajduje się na jej terenie, jest niewątpliwie zamek kapituły warmińskiej - gotycka budowla z XIV wieku, w której w latach 1516-1521 rezydował sam Mikołaj Kopernik.

Dziś znajduje się tu interesujące muzeum, w którym zwiedzić można wystawę poświęconą słynnemu astronomowi.

Zajrzeć warto również do bazyliki staromiejskiej, przejść się pod Bramę Wysoką czy odpocząć na ławeczce Mikołaja Kopernika obok siedzącego posągu tego wielkiego naukowca. Ci, którzy zgłodnieją, z łatwością namierzą na starówce i w pobliżu miejsce na lunch czy obiad.

Lokalna restauracja czy KFC w Olsztynie? To już kwestia indywidualnych preferencji. Pewne jest jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Jeziora
   
 
Choć Olsztyn jest sporej wielkości miastem (ma ponad 170 tys. mieszkańców), silnie zurbanizowane tereny stapiają się tu z typowo mazurskim krajobrazem. Po zwiedzeniu starówki możesz więc wyruszyć na jedną z tutejszych dobrze zagospodarowanych plaż. Szczególnie godne polecenia są plaża miejska przy ul. Jeziornej (nad jeziorem Ukiel), Słoneczna Polana przy ul. Sielskiej, czy plaża przy jeziorze Skanda przy ul. Pstrowskiego. To miejsca idealne na plażowanie czy spacery.
 
Park Centralny

Choć nie tak duży i nie tak spektakularny jak nowojorski Central Park, olsztyński Park Centralny to popularne miejsce odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Znajduje się w pobliżu Starego Miasta i nieopodal najpopularniejszego KFC w Olsztynie. Spotkasz tu zarówno altany, w których można się schronić przed słońcem, jak i instalację przypominającą słynne Stonehenge.
 
A nieopodal Olsztyna…

Jeśli lubisz zwiedzać, możesz wyruszyć też nieco dalej niż do Olsztyna. Szczególnie polecamy wyprawy:
 
- na Lawendowe Pole do Kawkowa k. Olsztyna – warto je odwiedzić szczególnie późną wiosną oraz latem, gdy lawenda kwitnie i urzeka pięknym odcieniem fioletu. W tej bajkowej scenerii nie sposób się nie zakochać;
 
- do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach – to miejsce, gdzie można bliżej zapoznać się z florą Warmii i Mazur, oddalone od Olsztyna tylko o 5 km;

- do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku – wycieczka tutaj to idealna propozycja dla miłośników folkloru oraz historii.

Po powrocie do miasta, nawet późnym wieczorem, można zajrzeć do otwartego do późna KFC w Olsztynie i posilić się przed kolejnym dniem atrakcji.

Więcej: https://pizzaportal.pl/olsztyn/kfc-al-j-pilsudskiego
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA