BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Czy koncentratory tlenu to dobra alternatywa dla butli do tlenoterapii?

11.10.2022 / czytano: 1119 razy


    Nowoczesne koncentratory tlenu dostępne dzisiaj w sklepach medycznych to sprzęt dla ludzi z przewlekłą lub ostrą niewydolnością oddechową.

Mimo to jednak niektórzy mają wątpliwości
co do wyższości koncentratorów tlenu nad
tym, co oferują zwykłe butle tlenowe.

W związku z tym postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na ten temat i rozstrzygnąć ów spór.


 

REKLAMAKoncentrator tlenu i jego zastosowanie

Profesjonalne koncentratory tlenu, podobnie jak butle, podają pacjentom powietrza ze zwiększoną ilością tlenu. Jednak koncentrator to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Rzecz w tym, że butle ze sprężonym tlenem mogą... wybuchnąć. Nie dość więc, że zrobią krzywdę użytkownikom (wypadki śmiertelne się już zdarzały), to jeszcze mogą spowodować pożar.

Co więcej, stacjonarne koncentratory tlenu medycznego posiadają panele sterowania dające lepszą kontrolę dostawy tlenu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Są więc bardzo uniwersalne i korzystają z nich osoby cierpiące na niewydolność krążenia lub schorzenia układu oddechowego. Również leczenie kliniczne nadciśnienia tętniczego czy zwłóknienia płuc często posługuje się sprzętem tego rodzaju. Butle zaś powoli przestają być używane.


 

Przenośny koncentrator tlenu
 
Ale butle można śmiało przenosić, ktoś mógłby powiedzieć. Owszem, lecz koncentrator tlenu również posiada tę cechę. Pacjenci bez przeszkód mogą korzystać z odpowiednich modeli w domu, ogrodzie czy podczas spacerów. Przenośne koncentratory tlenu są wyposażone w wygodne kółka (podobne do tych zastosowanych w walizkach podróżnych lub odkurzaczach), oraz uchwyt. Nie zapomnijmy też o akcesoriach, z którymi można używać koncentratora tlenu.

Koncentrator LoveGo LG101 chociażby występuje w zestawie, gdzie jest specjalny wózek transportowy, wygodna torba, przetwornik samochodowy, słuchawki... W gruncie rzeczy wysoki komfort terapii tlenowej jeszcze nigdy nie był tak łatwy do osiągnięcia.


 
Czy można wynająć koncentrator tlenu?
 
Oczywiście. Można też bez problemu kupić używane koncentratory tlenu, które są sprawdzone pod kątem funkcjonalności i w niczym nie ustępują nowym produktom. Prawdę mówiąc, zupełnie nowe urządzenia nie są zbyt tanie (koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2 to koszt ponad 3000 zł) i kupują je głównie placówki medyczne, domy opieki lub instytucje o charakterze sportowym.

Osoby prywatne zaś w zasadzie niczego nie stracą na jakości, jeśli zdecydują się na używany sprzęt. W końcu, jak widać powyżej, nawet koncentratory z drugiej ręki są lepsze niż zupełnie nowe butle z tlenem.Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA