BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Czy warto szukać ofert pracy w roli opiekuna za pomocą ogłoszeń w sieci?

16.08.2018 / czytano: 3054 razy

 
W dzisiejszych czasach internet jest pewnego rodzaju oknem na świat.

Korzystamy z niego niezwykle często w celach o różnym charakterze – od zrobienia zakupów czy szukania informacji, poprzez wybieranie ofert biur podróży, komunikowanie się z innymi, aż po przeszukiwanie ofert pracy.

REKLAMANiebezpieczeństwa, jakie wiążą się z internetowymi ofertami pracy
 
Internetowe portale przeznaczone do dodawania ofert pracy są pełne różnych propozycji skierowanych do osób w każdym wieku z różnymi umiejętnościami i różnym zakresem wiedzy.
W zależności od tego, czego szukamy, powinniśmy być bardziej lub mniej ostrożni. Dużo bezpieczniej jest podczas wybierania ofert w obrębie naszego kraju.


Wiąże się to z mniejszym ryzykiem, ponieważ nawet w przypadku niejasności lub wystąpienia zupełnie innych warunków w miejscu pracy niż
to było opisane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, można zrezygnować
i wrócić do domu. Inaczej ma się sprawa, gdy wybieramy się do pracy
za granicą.

Powrót do domu jest znacznie utrudniony. Nie można po prostu wyjść
z biura i zatrzasnąć za sobą drzwi.
   
Takie wcześniejsze „powroty” w przypadku pracy za granicą są często obwarowane wysokimi karami umownymi, dlatego warto przeczytać uważnie umowę, zanim podejmiemy decyzję o przerwaniu pracy.
 
 
Opiekun osoby starszej – jak i gdzie szukać?
 
Za pośrednictwem internetu można znaleźć bardzo dużo atrakcyjnych propozycji pracy oferujących takie stanowisko. Ważne jest, aby wybierać te ogłoszenia, które należą do agencji pracy posiadającej odpowiedni certyfikat oraz zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Sposobem, który zlikwiduje ryzyko jest skorzystanie z informacji dostępnych na oficjalnej stronie agencji. Carework.pl dokładnie wyjaśnia zakres obowiązków należących do opiekunki, przybliża charakter pracy, szczegółowo opisuje cały proces rekrutacji oraz podaje możliwości zarobkowe.
 
 
Czego unikać podczas szukania ofert pracy w sieci?
 
Ryzykiem będzie korzystanie z ogłoszeń niejasnych, z niewielką ilością informacji, brakiem podanego wynagrodzenia oraz jakichkolwiek opinii o firmie. Należytą czujność powinny wzbudzić również niewyobrażalnie wysokie możliwości zarobkowe, które nie są adekwatne do rodzaju wykonywanej pracy. W takich przypadkach to zazwyczaj oszustwo mające na celu zwrócenie uwagi potencjalnego kandydata.


Więcej: www.carework.pl


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA