BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Depilacja laserem diodowym jest trwała i skuteczna

24.06.2016 / czytano: 650 razy


Zabiegi usuwania zbędnego owłosienia za pomocą depilacji laserem diodowym, w przeciwieństwie do tradycyjnych, stosowanych do tej pory metod depilacji są gwarancją trwałego pozbycia się niepotrzebnych włosów.

Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w kilka sesji zabiegów laserem, po których - zgodnie z założeniami - problem bezustannego odrastania włosków zniknie na zawsze.

REKLAMA



Innymi słowy - na jakiej zasadzie odbywa się zabieg depilacji laserem diodowym oraz z czego wynika jego wysoka skuteczność, a także dlaczego nie jest możliwe wykonanie depilacji laserowej w warunkach domowych za pomocą aparatu IPL, który podobnie jak laser emituje wiązki promieni skierowanych na skórę. Te wątpliwości pozwoli nam rozwiać ekspert z gabinetu depilacji laserowej Depilacja.pl  Natalia Wysocka.
 

Bezpośrednie oddziaływanie na włos

W przeciwieństwie do lasera diodowego, urządzenie IPL nie jest laserem sensu stricte, chociaż jego działanie również polega na emisji fal. Laser diodowy oddziałuje bezpośrednio na włos w mieszku włosowym, a szczególnie na melaninę – barwnik włosa, która pochłania światło lasera zamieniając je w ciepło niszczące macierz włosa. Macierz odpowiada za wzrost włosków, dlatego też zniszczenie jej całkowite podczas kilku sesji pozwala otrzymać trwały efekt zabiegu, ponieważ uniemożliwia odrastanie włosów.


Z tego powodu ten typ depilacji jako jedyny uważany jest za trwały, a ponadto polecany szczególnie kobietom o wyjątkowo ciemnych i twardych włosach zawierających duże ilości melaniny. Wraz ze wzrostem melaniny, wzrasta efektywność zabiegu, dlatego też depilacja laserem diodowym cieszy się coraz większą popularnością wśród brunetek i szatynek.


Niszczenie macierzy włosów w fazie aktywnego wzrostu

Kobiety przygotowujące się do zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym zwykle upewniają się, czy tego typu zabieg jest w stanie w stu procentach pozbawić je niechcianego owłosienia. Odpowiedź oczywiście jest twierdząca, z jednym wyjątkiem – w okresie intensywnych przemian hormonalnych mogą pojawić się pojedyncze włoski, których wzrost wynika z owych przemian i swego rodzaju zaburzeń.


Depilacja laserowa bowiem usuwa włoski w fazie aktywnego wzrostu, natomiast pozostałe fazy wzrostu włosów – spoczynku i zaniku nie poddają się działaniu lasera. Dlatego też zabieg depilacji wykonuje się w odpowiednim czasie, skonsultowanym z osobą, która go przeprowadza, ponieważ ma on kluczowe znaczenie dla pozytywnego i optymalnego efektu depilacji. Warto również mieć na uwadze czynniki warunkujące pojawienie się pojedynczych włosów w długim czasie od przeprowadzonego zabiegu.

(a)



 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA