BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Dlaczego warto ogrzewać gazem?

07.01.2017 / czytano: 1293 razy

Popularność ogrzewania gazowego stopniowo zwiększa się – można to zauważyć, patrząc na liczbę inwestorów, którzy budując nowy dom, decydują się na takie właśnie rozwiązanie technologiczne. Mimo wielu niedogodności, które wiążą się z wdrożeniem instalacji gazowej do użytku, ogrzewanie gazem ciągle wydaje się być rozwiązaniem stosunkowo korzystnym, a wciąż rosnąca lista zalet skutecznie wyprowadza saldo na plus. 
Dlaczego warto ogrzewać gazem i czy faktycznie generuje to wymierne korzyści materialne?

REKLAMA



Po pierwsze – tanie paliwo
 
Entuzjastów błękitnego paliwa wciąż przybywa – obecnie zamieszkują oni około 10 proc. gospodarstw domowych, przy czym liczba ta stale rośnie (źródło: www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/SE_zuzycie_energii_gosp_dom_2009.pdf).

Poważnym argumentem, jeśli chodzi o wprowadzenie gazu płynnego, jest jego cena.

Zacznijmy od tego, że 
duża część inwestorów budujących nowe domy rozgląda się za nowoczesnymi, bezobsługowymi systemami grzewczymi, odsyłając tradycyjne kotły węglowe do lamusa.

A z takowych mamy
 do dyspozycji m.in. instalacje zasilane olejem opałowym, a także instalacje gazowe i elektryczne – z wyżej wymienionych systemy gazowe są bez wątpienia najtańsze.
   
 
 
Po drugie – niższe koszty eksploatacji
 
Instalacja gazu płynnego odznacza się bardzo wysoką sprawnością – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii praktycznie nie odnotowuje się dużych strat energii. A to z kolei przekłada się na wymierne oszczędności wynikające z mniejszej ilości energii zużytej do ogrzania pomieszczenia. Na szczególną uwagę w tej kwestii zasługują kotły kondensacyjne, których sprawność odniesiona do wartości opałowej paliwa znacznie przekracza 100 procent.
 
Po trzecie – wygoda
 
Kolejną zaletą gazowych instalacji grzewczych jest komfort użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych programatorów taka instalacja praktycznie nie wymaga dodatkowej obsługi. Należy jedynie pamiętać o dokonywaniu okresowych przeglądów kotła, które warto przeprowadzać zwłaszcza przed sezonem grzewczym. W uzasadnionych przypadkach użytkownik zobowiązany jest jedynie do drobnych korekt w parametrach pracy instalacji, co jednak nie powinno nastręczać dodatkowych kłopotów.
 
Po czwarte – ekologia
 
Ten aspekt użytkowania instalacji gazowej staje się coraz ważniejszy zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których coraz częściej słychać głosy mówiące o szkodliwości paliw stałych. Gaz płynny natomiast jest paliwem relatywnie „czystym”, nie zawiera siarki oraz cząsteczek nieulegających spalaniu, dzięki czemu jego wykorzystywanie nie wiąże się z powstawaniem trujących gazów, nieprzyjemnego zapachu, sadzy oraz pyłu.

Więcej informacji na temat zastosowania gazu płynnego na www.gal-gaz.pl

(ac)


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA