BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Dobra prognoza dla inwestorów w Albanii

26.06.2018 / czytano: 3387 razy

Odkąd Albania stała się jednym z oficjalnych kandydatów do Unii Europejskiej, a także podjęła istotne reformy dotyczące praworządności oraz wymiaru sprawiedliwości, wielu przedsiębiorców zwróciło ku niej swoje spojrzenie. Najbardziej kuszący jest sektor usług, dużo możliwości niosą ze sobą artykuły spożywcze – warto tutaj wykorzystać wciąż niewielką ilość lokalnych zakładów przetwórstwa żywności. 

Swojej szansy można szukać również w przemyśle wydobycia minerałów, ochronie środowiska, wyrobach przemysłu obronnego, turystyce i wyposażaniu miejscowych hoteli, górnictwie oraz rolnictwie – szczególnie w dostarczaniu maszyn i narzędzi. Do tego, nadal niewielu jest tu inwestorów z Polski.

 

REKLAMAPoszukujesz tłumacza-eksperta specjalizującego się w przekładach dokumentów, informacji i materiałów biznesowych? Najlepsi profesjonaliści współpracują z renomowanymi biurami tłumaczeń, tam też najlepiej skieruj swoje kroki. Zamów profesjonalne tłumaczenia języka albańskiego!
 
Rząd Albanii przyjął ustawę o inwestycjach strategicznych, której celem jest przyciągnięcie potencjalnych inwestorów zainteresowanych sektorem turystyki, energetyki i górnictwa, transportu
i infrastruktury, telekomunikacji, gospodarki odpadami, a także rolnictwa.

Ten leżący na Bałkanach kraj to także wiele ciekawych możliwości dla polskich przedsiębiorców, których wciąż tutaj jest naprawdę niewielu. 

Dobrym pomysłem jest zarówno handel z Albańczykami, założenie własnej firmy czy zainwestowanie
w sektory, które obecnie prężnie
się rozwijają i niosą ze sobą
ciekawą prognozę na przyszłość.
   
 
 
Rolnictwo i artykuły spożywcze
 
Albania nadal ma niewielką liczbę zakładów przetwórstwa żywności, a główne produkty spożywcze są importowane z innych krajów. Duży pobyt daje wiele możliwości inwestorom.
 
Eksperci podkreślają spore możliwości w sektorze rolniczym, a dokładniej w zaopatrywaniu Albańczyków w maszyny i narzędzia rolnicze.
 
To ważne: Sektor rolny pokazuje znaczną tendencję wzrostową i co ważne nie został dotknięty przez kryzys strefy euro.
 
Specjalistyczne przekłady materiałów biznesowych to pewność, że twój albański partner biznesowy na pewno uzna cię za prawdziwego profesjonalistę.
 
 
Wykorzystaj duży ruch turystyczny
 
Inwestycje krajowe i zagraniczne są szeroko rozpowszechnione w Albanii w sektorze turystycznym.
 
Przedsiębiorcy wymyślają różne sposoby na biznes, aby skorzystać z rosnącej z roku na rok liczby turystów, w tym te w branżach takich, jak:
 
- transport,
 
- sport,
 
- rozrywka,
 
- restauracje,
 
- nocne kluby.
 
Nazywana „ostatnim sekretem Europy” w 2012 roku przyjęła ok. 4,2 mln gości, głównie z sąsiednich krajów i Unii Europejskiej. W 2014 roku Lonely Planet uznało ją za jedną z najlepszych destynacji turystycznych na świecie. Oczekuje się, że w 2018 roku odwiedzi ją rekordowa liczba turystów.
 
Warto wiedzieć: Rząd zapewnia zachęty podatkowe wszystkim inwestorom strategicznym, którzy zbudują hotele czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe oraz luksusowe ośrodki wypoczynkowe.

 
 
Rynek online, IT i dziedziny pokrewne
 
Włoskie, angielskie i niemieckie firmy typu call center są już przyzwoitym pracodawcą dla wielu młodych Albańczyków.
 
Zainteresowaniem wielu zagranicznych przedsiębiorców cieszy się rosnący tu handel elektroniczny. A dzieje się to za sprawą wzrostu wykorzystania kart debetowych i kredytowych oraz rozkwitu Internetu. Tak naprawdę świat wirtualny dopiero tutaj się rodzi i jest to ogromna szansa dla wielu osób.
 
Zainwestuj w ziemię!
 
Innym pomysłem jest zainwestowanie pieniędzy w ziemię. Albania oferuje ogromne możliwości na rynku gruntów – można je nabyć po naprawdę niskich cenach. Zważając na fakt, że jest to kraj rozwijający się przewiduje się, że w perspektywie kilku lat zakup zaprocentuje i możemy spodziewać się skoku wartości zakupionej nieruchomości ziemskiej.
 
Masz pomysł na biznes lub chcesz zainwestować w Albanii? Zadbaj o specjalistyczne tłumaczenia, które pozwolą ci zachować profesjonalizm na każdym etapie wchodzenia na rynek albański.

Szczegóły:  www.SuperTlumacz.pl
 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA