BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Domofon - ważny element bezpieczeństwa w domu

27.02.2020 / czytano: 903 razy


Domofon jest urządzeniem, które na stałe wpisało się w standardy nowoczesnego budownictwa. Umożliwia porozumiewanie się
z osobą, która znajduje się przy bramie, furtce czy drzwiach.

Uważany jest za symbol wygody i bezpieczeństwa, dlatego coraz częściej możemy spotkać budynki wybudowane kilkadziesiąt lat temu, ale niedawno wyposażone dodatkowo w domofon.

REKLAMATo urządzenie ma zastosowanie w budownictwie wielorodzinnym, ale i jednorodzinnym. Wraz
z postępem technologicznym wybór domofonów rozszerzył się, a obecnie najpopularniejszym rodzajem domofonu jest wideodomofon. Decyzja co do kupna jednego z nich powinna być podyktowana indywidualnymi potrzebami jego przyszłych użytkowników. Wideodomofony Warszawa są najczęściej instalowane w miejscach, w których powstają systemy parkingowe warszawa lub na terenach budowlanych o niskim zagęszczeniu mieszkańców.
 
Budowa i działanie domofonów

Budowa domofonów nie jest skomplikowana. Podstawowymi elementami tego urządzenia są bramofon, unifon. Mogą być połączone kablem lub działać bezprzewodowo. Bramofon montuje się na zewnątrz.

Składa się on z mikrofonu, głośnika  Natomiast unifon przeznaczony jest do instalacji wewnątrz. Często ma formę słuchawki, ale jeśli domofony Warszawa wyposażone są np. w zestaw głośnomówiący, to jest ona niepotrzebna, a funkcję unifonu pełni mała tablica. Dzięki tym elementom
   
osoba znajdująca się na zewnątrz może bez przeszkód porozumieć się z kimś wewnątrz budynku, a w niektórych przypadkach oprócz wymiany słów, możliwe jest zobaczenie twarzy osoby proszącej o dostęp do posesji.
 
 
Rodzaje domofonów

Domofony mogą być stosowane, jako akcesoria do automatyki Warszawa w różnych systemach parkingowych, ale także w budynkach przemysłowych, prywatnych czy publicznych. Domofony dzielą się na:
 
- domofony w systemie simplex i duplex - simplex oznacza, że porozumiewać można się naprzemienne, czyli kiedy mówi osoba znajdująca się na zewnątrz, to ta druga z wewnątrz nie powinna wypowiadać żadnych słów, bo nie zostanie usłyszana. System duplex oznacza, że żadna z osób nie musi czekać na swoją kolej, a słyszalne będą wypowiedzi obojga, nawet jeśli były rejestrowane w tym samym czasie.
 
- domofon analogowy - ten rodzaj domofonu najlepiej sprawdzi się w domach jednorodzinnych, gdyż jego prosta budowa może wpłynąć na jakość jego funkcjonowania, zwłaszcza w przypadku, kiedy potrzebna jest większa ilość unifonów. Dla domofonów analogowych optymalne rozwiązanie to jeden bramofon i jeden lub dwa unifony. Wtedy każdy bramofon połączony jest z unifonem oddzielnym kablem. Gdyby było ich więcej, to jakość połączenia zdecydowanie by się obniżyła.

- domofon cyfrowy - składa się z centrali cyfrowej i unifonów, które wyposażono w dekodery. Tablica cyfrowa ma wbudowaną klawiaturę numeryczną, a ona umożliwia wpisanie kodu dostępu lub wywołania mieszkańca danego lokalu. Systemy domofonów cyfrowych mają tę przewagę nad analogowymi, że nawet w przypadku źle odłożonej słuchawki, umożliwiają prawidłową pracę urządzenia. W domofonach cyfrowych to ile unifonów używamy, nie ma wpływu na okablowanie domofonu. Domofony warszawa często łączone są z systemem ochrony budynku, co wpływa na jeszcze większy poziom bezpieczeństwa i kontroli dostępu do posesji.

- domofon analogowo-cyfrowy - ma cechy domofonów cyfrowych i analogowych, ponieważ analogowy unifon łączony jest z cyfrowym bramofonem, a otwarcie drzwi czy bramy możliwe jest dzięki użyciu karty.

 
Jaki wpływ ma domofon na bezpieczeństwo?

Domofon kojarzy się z wygodą jego użytkowników, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwem. Zanim tego typu urządzenia zostały wprowadzone do użytku, nie było innej możliwości niż wyjrzenie przez okno lub otwarcie drzwi, aby sprawdzić, kto domaga się wejścia na posesję. Poza tym tylko zamknięta na klucz furtka, drzwi czy brama dawała pewność, że żaden nieproszony gość będzie miał możliwość wkroczenia na nasz teren.

Największym plusem domofonów jest to, że będąc wewnątrz budynku, pozwalają skomunikować się z osobą będącą na zewnątrz i otwarcie również bez wychodzenia z domu, drzwi czy bramy. Inna ważna kwestia dotyczy wideorejestratora, który posiadają nowsze modele domofonów, czyli wideodomofony. Dzięki nim oprócz wymiany słów można sprawdzić także wygląd osoby, z którą mamy do czynienia.

Więcej: www.Martingale.eu 


 

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA