BEZPŁATNIE ORGANIZUJEMY PROMOCJĘ FIRM KAŻDEJ BRANŻY, STOWARZYSZEŃ, ARTYSTÓW - inkubator@portalpolski.pl

Drony profesjonalne i półprofesjonalne

23.02.2023 / czytano: 1882 razy


    Drony to obiekty latające, które są również obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na filmowanie
i nagrywanie zarówno w celach prywatnych, jak i służbowych. Coraz więcej ludzi decyduje się skorzystać z dronów przy niezwykle istotnych sytuacjach z dnia codziennego jak ślub czy wesele.

Decydując się na zakup dronów co oczywiste trzeba liczyć się z pokaźnym wydatkiem finansowym, jednak ten produkt zdecydowanie wart jest swojej ceny, co postaramy się udowodnić w tym artykule. 

REKLAMAZalety dronów oraz dla kogo będą odpowiednie?

Wśród dronów można wyróżnić drony półprofesjonalne oraz drony profesjonalne.
 
Drony półprofesjonalne to bezzałogowe statki powietrzne, które w przeciwieństwie do dronów profesjonalnych są o wiele tańsze, przez co na jego zakup mogą sobie pozwolić nawet Ci nieco mniej zamożni. Półprofesjonalny dron wyposażony w kamerę 4K, będzie idealnym narzędziem przy pracy zarówno na planie filmowych, jak również dla amatorskich filmowców, którzy publikują swoje filmiki na kanale na TikToku lub YouTube. Zarówno jednak jedni, jak i drudzy chcą tworzyć filmy wysokiej jakości, żeby zyskać na tym jak największy profit finansowy. Drony te będą dobre dla kogoś, kto ma już jakieś doświadczenie w filmowaniu. Dzięki snh-drones można zdobyć przydatne kwalifikacje.

Tym, co wyróżnia drony półprofesjonalne od profesjonalnych jest w głównej mierze wspomniany wcześniej aspekt finansowy. Oprócz tego równie istotna jest stabilizacja lotu, która pozwala na tworzenie wysokiej jakości materiałów, nawet w trudnej sytuacji pogodowej oraz silnymi podmuchami wiatru, jak również w sytuacji, gdy filmujemy niezwykle dynamiczne ujęcia w bardzo szybkim tempie. Warto wspomnieć, również że drony posiadają wbudowaną funkcję omijania przeszkód, która gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo, nawet w wyjątkowo trudnych warunkach montażowych. Przykładowy dron półprofesjonalny DJI Mavic Mini, można nabyć za 1599 złotych. 
      
Drony profesjonalne z kolei są przeznaczone dla profesjonalnych filmowców, którzy mają na celu wykorzystanie ich przy wysoko budżetowych produkcjach filmowych. Wykorzystują je przede wszystkim profesjonalni filmowcy, którzy chcą stworzyć dzieło kinowe. Co również oczywiste, przekłada się to na wysoką cenę takowego produktu. Podobnie jak w przypadku dronów półprofesjonalnych, ich profesjonalne odpowiedniki mają wbudowane funkcje omijania przeszkód, które gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo, nawet w wyjątkowo trudnych sytuacjach przy montażu.

Z dronów profesjonalnych korzystają zarówno polskie jak i zagraniczne firmy zajmujące się montażem i reżyserią filmów. Przykładowy dron profesjonalny DJJ Inspire 2, można nabyć w cenie 12999 złotych. Tak wysoki wydatek wiąże się co oczywiście z dużo wyższą ogólną jakością całego projektu, zarówno telewizyjnego, jak i kinowego, zatem wszystko to jest niezwykle istotne w bardzo żmudnym procesie filmowym Przedsiębiorstwo SNH Drones prowadzi interesujące kursy we Wrocławiu.  

Materiał zewnętrzny.

Lista komentarzy

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
Przepisz kod:
REKLAMA